Tata złamał nakaz kwarantanny zarażonej koronawirusem córki. Rodzina zbagatelizowała problem i jak gdyby nigdy nic opuściła mieszkanie, choć było to zabronione. Władze liczyły na zdrowy rozsądek rodziców, tymczasem powód ich decyzji był niewiarygodny.

Dziewczyna wyszła wraz ze swoim ojcem z domu, chociaż zostało u niej potwierdzone zarażenie wirusem. Po powrocie z Włoch skontaktowała się ze specjalną infolinią, na której zalecono jej domową kwarantannę. Po kilku dniach obawy się potwierdziły. Mimo to rodzina nie wzięła na poważnie zaleceń specjalistów.

Tata wyszedł z córką z domu

Choć koronawirus u jednych sieje niewiarygodną panikę, inni najwyraźniej w ogóle nie przejmują się epidemią na skalę światową. Tak też stało się w przypadku jednej rodziny ze Stanów Zjednoczonych. Gdy dziewczyna wróciła do kraju z Włoch, miała obawy co do swojego stanu zdrowia. Po wykonaniu telefonu na przeznaczoną w tym celu infolinię dostała nakaz pozostania w domu, czyli tzw. kwarantanny. Jej podejrzenia wkrótce się potwierdziły.

Córka miała jednak powody, aby złamać ten zakaz. Jej tata postanowił udać się wraz z nią i jej starszą, zdrową siostrą do hotelu, w którym organizowano… szkolne tańce. Teraz służby ustalają, z iloma osobami miała kontakt podczas przyjęcia, a szkołę całkowicie zamknięto. Instytucja musi zostać poddana dezynfekcji, a pracownicy powrócą do niej zapewne po przerwie wiosennej. 

  1. Kelnerka uratowała dzieci. Podeszła do stolika i zauważyła twarz dziewczynki
  2. 4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Wszystkie w jednym mieście
  3. Koronawirus: Hollywoodzki aktor wraz z żoną zarażeni. Jest pierwszą znaną osobą z wirusem

Rodzina zbagatelizowała problem

Całemu zamieszaniu winna jest rodzina, która w rażący sposób zbagatelizowała problem zdrowia obywateli. Tata dziewczyny powinien dokładnie przemyśleć, czy takie wydarzenie jest warte ryzykowania życia innych uczniów szkoły.

– Sposób, w jaki rodzina zareagowała, jest przykładem tego, jak ludzie nie powinni reagować na koronawirusa – poinformował, jak podaje edziecko.pl, przedstawiciel władz hrabstwa St. Louis, Sam Page.

O ile ta młoda kobieta postępowała na początku właściwie, to jednak jej tata podjął pochopną, niewłaściwą decyzję, której pożałowała cała rodzina, reprezentowana teraz przez prawnika.

Ci biedni ludzie są piętnowani i oczerniani. Byli zaangażowani, próbowali poradzić sobie z tym problemem – podkreśla pełnomocnik rodziny, jak podaje portal edziecko.pl.

Urzędnicy prośby o kwarantannę zlecają każdego dnia, a to dopiero pierwszy przypadek, w którym zaszło podobne  nieporozumienie. Z zaistniałej sytuacji należy wyciągnąć wnioski na przyszłość, że kwestia zdrowia jest obecnie niepodważalna. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tata
fot. unsplash.com @christopher lemercier,

Tata dziewczyny złamał nakaz kwarantanny i udał się z nią na szkolne tańce.

tata
fot. unsplash.com @Shubham Sharan

Teraz szkoła musi zostać zamknięta i przejść procesy dezynfekcji.

lekarze
fot. unsplash.com @jcgellidon

Lekarze upominają, że kwestia zdrowia jest na ten moment najważniejsza.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  2. Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na Ukrainę
  3. Mama chciała zmienić fryzurę córki. Skorzystała z metody „na skarpetkę”. Efekt jest genialny
  4. Kot bawi się gumką do włosów. Po chwili ucieka w panice, wszystko nagrano
  5. Syn Pawła Małaszyńskiego na okładce magazynu. Nastolatek robi piorunujące wrażenie, ciężko oderwać wzrok
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: edziecko.pl

Poprzedni artykułKotka z najgroźniejszą miną na świecie. Jej pyszczek budzi grozę i uśmiech jednocześnie
Następny artykułHusky podszedł do małego chłopca. Gdy tylko otworzył pysk, mama chwyciła za telefon
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.