Tata, który został nim w wieku 13 lat. Taka historia wstrząsnęła Wielką Brytanią w 2009 roku. Lata później okazało się, jaka była prawda. Smutna opowieść, która udowadnia, że kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jak można tak wykorzystać własne dzieci?

Alfie Patten miał trzynaście lat, kiedy rzekomo został ojcem. Chantelle była od niego dwa lata starsza. Tak młodziutcy rodzice stali się bardzo szybko rozpoznawalni w najpierw lokalnych, później krajowych i w końcu światowych mediach. Chłopiec nie mógł w spokoju wyjść z domu, musiał zmienić szkołę. Jego życie zostało wywrócone do góry nogami z powodu głupiego błędu, którego sam nie do końca rozumiał. 

(Nie)odpowiedzialny tata

Chociaż był bardzo młody, Alfie od razu przywiązał się do swojej córeczki Maisie. Robił co tylko mógł, by zajmować się dziewczynką, pomimo tego, że sam był jeszcze dzieckiem. Znany stał się wywiad z nim, podczas którego reporter zapytał, jak planuje finansowo wspierać rodzinę w tak młodym wieku. Młodociany tata w odpowiedzi zapytał, co znaczy „finansowo”.

Jednak matka chłopca zażądała wykonania testów na ojcostwo, jako że jej syn zdawał się nie do końca wiedzieć, w jakich właściwie okolicznościach ta ciąża powstała. Rzeczywiście, okazało się, że ojcem jest nie Alfie, ale inny chłopiec, Tyler. Chantelle twierdzi, że rodzice zabronili jej mówić, o tym, że ktoś inny może być ojcem dziecka. Było to dla nich zbyt dochodowa sytuacja. Wzbudziło to w Wielkiej Brytanii dyskusję na temat tego, jak istotna jest odpowiednia edukacja seksualna.

Najmłodszy tata w historii dziś

O Alfiem Pattenie znów zrobiło się w mediach głośno pod koniec sierpnia tego roku. Teraz 23-letniemu Brytyjczykowi nie wiedzie się w życiu zbyt dobrze. W czerwcu otrzymał wyrok roku pozbawienia w wolności w zawieszeniu za posiadanie repliki broni palnej i kradzież. Już w lipcu ponownie wpadł w kłopoty, kiedy pijany zaatakował starszą parę i uszkodził kilka samochodów. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Młody mężczyzna powinien otrzymać automatyczny wyrok więzienia, jako że naruszył warunki zawieszenia poprzedniego. Jednak sędzia uznał, że więzienie w żaden sposób by mu nie pomogło. Alfie współpracuje i chce wydobrzeć, ale niestety zmaga się z alkoholizmem. Uważa, że medialne zamieszanie i rzekome ojcostwo pozbawiło go dzieciństwa, a kiedy Chantelle wraz z rodzicami wyjechała, zabierając dziecko, chłopak wpadł w depresję. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tata
thesun.co.uk

Alfie wchodzący na drugą w tym roku swoją rozprawę.

tata
thesun.co.uk

Alfie z mamą, jego rodzice bardzo go wspierali.

tata
thesun.co.uk

Ojcem Maisie okazał się Tyler.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata i Majka odmieniły swoją cerę nie do poznania. Dermatolodzy nie przestają o tym mówić
  2. Będziesz złym mężem? Sąd odda Twoją pensję małżonce
  3. Tata nagrał pierwsze spotkanie synka z adoptowanym psem. Wzruszające do łez wideo
  4. Tata miał kamerę w pokoju swojej córeczki. Odkrył, że siedząca obok niej lalka porusza się
  5. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie swojej kuchni. Nawet Szelągowska by takiej nie zaprojektowała
  6. 43-letnia, najpiękniejsza gwiazda Polsatu Karolina Szostak pochwaliła się nadzwyczajnym efektem diety owocowo-warzywnej. Brawo

źródła: thesun.co.uk

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego