Tata nie chce wstawać do dzieci w nocy. Uważa, że to obowiązek kobiety

rawpixel.com McKinsey

Tata, którego historią chcielibyśmy się z wami podzielić uważa, że nocne wstawanie do dzieci jest obowiązkiem należącym do kobiety. Jak sam twierdzi pracuje po 12 godzin dziennie, odpoczynek i regeneracja są więc dla niego czymś zupełnie normalnym. To właśnie dlatego jego rola ojca kończy się wraz z nadejściem godziny 22. 

Wyznanie ojca, które w sieci pojawiło się jakiś czas temu wywołało prawdziwą burzę. Czytające wypowiedź matki, nie mogły uwierzyć własnym oczom! Ich zdaniem słowa mężczyzny są niedorzeczne, a sam nie ma pojęcia o byciu ojcem. Wstawanie w nocy jest nierozłączną częścią rodzicielstwa, pisały oburzone kobiety. 

Tata uważa, że nocna opieka nad dzieci to obowiązek kobiet

– Pracuję 12 godzin dziennie, muszę się wyspać. Niech moja żona wstaje do dzieci w nocy, przecież ona może się zdrzemnąć w ciągu dnia. Poza tym mamy nianię, która odciąża żonę w opiece nad dziećmi – rozpoczął swoje wyznanie na portalu Reddit.com mężczyzna. 

Unsplash.com @picsea

Musicie wiedzieć, że żona naszego bohatera trzy tygodnie temu urodziła bliźniaki. Mężczyzna przyznaje, że kiedy tylko jest w domu robi, co może, aby pomóc swojej ukochanej w opiece nad maluchami. Zastrzegł jednak, że pod żadnym pozorem nie będzie zrywał się w nocy, ponieważ musi być wypoczęty i zrelaksowany przed kolejnym ciężkim dniem w pracy. 

Czy mężczyzna jest złym ojcem?

– Ona uważa, że to niesprawiedliwe, mimo że może przespać dodatkowo dwie godziny w ciągu dnia, kiedy dzieci śpią dodaje mężczyzna

Co więcej, aby odciążyć swoją ukochaną, zatrudnił nawet nianię, która przychodzi do nich cztery razy w tygodniu. Dodatkowo w weekendy, kiedy jest w domu to on wstaje wcześniej, tylko po to, aby jego ukochana mogła wypocząć po całym tygodniu. 

 

– Pełnię służbę ojca od momentu, kiedy wyjdę z pracy, do chwili kiedy położę się spać. (…) Pracuję 72-84 godziny tygodniowo na 12-godzinnych zmianach wspomina. 

Na koniec dodaje jeszcze, że w ostatnim czasie opiekunka otrzymała 50% podwyżki, ponieważ teraz oprócz opieki nad dziećmi przejęła też podstawowe obowiązki domowe.

– Czy jestem dupkiem skoro nie chcę wstawać do dzieci w nocy? – zastanawia się mężczyzna. 

A wy co myślicie?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Unsplash.com @paul_

Mężczyzna uważa, że nocne wstawanie do dzieci to obowiązek matki. 

Unsplash.com @liangkevin

Tata swoje obowiązki ojcowskie kończy o godzinie 22. Słusznie?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sklep, któremu niestraszny zakaz handlu. Take & Go ruszyło w Poznaniu
  2. Panna młoda popłakała się, gdy jej przyszły mąż przy ołtarzu wyznał miłość innej
  3. Siostra męża malowała ją do ślubu. W czasie wesele szepnęła jej na ucho słowa, które ją zszokowały
  4. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  5. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą
Luiza Pastuszka: Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.