Telefon może być urządzeniem, które bez naszej wiedzy i zgody, potajemnie wykrada dane o nas samych. Czy masz może jedną z wymienionych poniżej 13 aplikacji? Eksperci pilnie alarmują: lepiej je natychmiast usuń, bo może spotkać cię bardzo przykra sytuacja. Koniecznie sprawdź, co masz zainstalowanego na swoim urządzeniu.

Mało kto by się spodziewał, że telefon może wykradać poufne dane. Wszystko za sprawą podejrzanych aplikacji. Warto sprawdzić, które programy znajdują się na „czarnej liście”. Masz zainstalowany któryś z nich?

Szkodliwe oprogramowania

Jak informuje nas portal o2.pl eksperci ds. bezpieczeństwa z firmy Bitdefender pilnie biją na alarm. W sklepie Play mogą znajdować się szkodliwe aplikacje, które mogą mięć dostęp m.in. do naszych kontaktów oraz wiadomości tekstowych. W ten sposób odczytują nie tylko nasze prywatne rozmowy, lecz także kody bankowe. Wyświetlają również natarczywe reklamy i mogą naruszać prywatność.

– […] jeśli użytkownik machinalnie zezwolił opisywanym aplikacjom na wszystkie działania, obecnie mają dostęp do listy kontaktów i mają możliwość odczytywania SMS-ów – można przeczytać na stronie dobreprogramy.pl.

 1. Wiadomość sprzed kilku minut, Radosław Majdan nagle trafił do szpitala. Pudelek: ma koronawirusa
 2. Wiadomość z ostatniej chwili: rzecznik rządu potwierdził. Wszyscy Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro
 3. Coraz powszechniejszy objaw koronawirusa, pojawia się po zakażeniu. Dotyczy w szczególności kobiet

Telefon: masz którąś z tych 13 aplikacji? Lepiej usuń

Poniżej przytaczamy za portalem o2.pl listę aplikacji, które mogą być niebezpieczne dla użytkownika i naruszać jego prywatność. Niech was nie zwiodą ich wysokie oceny, są one sztucznie podbijane przez fałszywe, często opłacane recenzje. Macie którąś z nich? Jak najszybciej je usuńcie, pozwoli wam się to uchronić przed oszustwem i wykorzystaniem.

 • Video Downloader
 • Full Email App
 • InsSaver
 • Fast Downloader
 • Messenger for all Social apps
 • File download manager
 • Music Video Player
 • Media Player All Format
 • New Messenger for all messaging & social app
 • Status Saver
 • Quick Launcher For Apps
 • 4D Parallax Live Wallpaper
 • 4D Parallax Wallpaper HD

Dobrze by było, gdybyście przekazali wiadomość jak największej liczbie osób, żeby oni również nie padli ofiarą jakiegoś oszustwa. Inaczej może spotkać ich niemiła niespodzianka. Sprawdziliście już swoje telefony? Mieliście którąś z wymienionych wyżej aplikacji?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

telefon
fot. pixabay.com / Pexels

Niektóre aplikacje na telefon mogą być szkodliwe.

ZOBACZ TEŻ:

 1. “W mordę jeża!” – powiedziałby serialowy Boczek. Wspominając Dariusza Gnatowskiego, trudno zapomnieć o jego kultowych tekstach
 2. RMF: będą nowe restrykcje w Polsce. Wyjawili szczegóły, tysiące Polaków będzie wściekłych, uderzy też w turystów
 3. 4-letnia dziewczynka napisała list do nieba. Chciała upewnić się, że jej pies ma się dobrze, dostała odpowiedź
 4. Przemek: „Nienawidzę swojej żony. Czekam, aż dziecko podrośnie i chcę się rozwieść, jej zachowanie doprowadza mnie do szału”
 5. Jurek Owsiak przeżywa dramat, ma koronawirusa. Fani zdruzgotani, wystosował pilny apel
 6. Uwaga, wyjątkowo perfidne oszustwo. Jeśli dostałeś podobną wiadomość, możesz stracić duże pieniądze
 7. Przez nią poważnie zachorowały. Dramatyczne wyznanie uczestniczki „Tańca z gwiazdami’, chodzi o bardzo niezdrową dietę

Źródło: o2.pl

Poprzedni artykułOliwia Bieniuk miała dostać niezwykły prezent od Anny Przybylskiej na 18. urodziny. Mama zrobiła przed śmiercią niesamowitą rzecz
Następny artykuł„Król życia” wraca na ekrany. Fani Gabriela oszaleją, wielki powrót w wydaniu, jakiego jeszcze nie było
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl