Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Telekamery. Cezary Żak wyszedł i zaczął mówić o serialu „Ranczo”. Co z kontynuacją?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.06.2022 12:10

Telekamery. Cezary Żak wyszedł i zaczął mówić o serialu „Ranczo”. Co z kontynuacją?

Ranczo
Fot. instagram.com/telewizjapuls_official

Wczorajsza gala rozdania Telekamer obfitowała w spore zaskoczenia. To, że statuetkę za serial 25-lecia zdobyło „Ranczo” zaskakującym nie jest, ale słowa Cezarego Żaka, wypowiedziane podczas odbierania nagrody – już tak.

Choć emisja produkcji zakończyła się w 2016 roku, widzowie wciąż mają nadzieję, że zdjęcia do niej zostaną wznowione. Te same marzenia podziela część aktorów. A co na to odtwórca roli wójta i plebana?

Jakie są szanse na wznowienie serialu „Ranczo”? Cezary Żak odpowiedział na rozdaniu Telekamer

Tegoroczna gala magazynu „Tele Tydzień” była wyjątkowa. Wręczane nagrody podsumowywały ostatnie 25-lecie w polskiej telewizji. Drugie miejsce w kategorii serialowej zajęła produkcja „M jak miłość”, trzecie – „Ojciec Mateusz”. To jednak losy bohaterów z Wilkowyj zebrały najwięcej głosów.

Statuetkę odbierali twórcy, jak reżyser Wojciech Adamczyk oraz aktorzy wcielający się w główne role, między innymi: Ilona Ostrowska, Katarzyna Żak i Cezary Żak.

Ten ostatni wygłosił zaskakujące przemówienie, w którym nawiązał do obecnej sytuacji politycznej, a jednocześnie odpowiedział na pytanie, jakie są szanse na wznowienie serialu.

Gdybyśmy kontynuowali dzisiaj „Ranczo”, a nie kręcimy już siedem lat, Andrzej Grębowicz (zresztą miał wielkie zamiłowanie do wątków politycznych) zacząłby 11. serię od słów: „Przez ostatnich siedem lat…”. Wszystkiego dobrego! – powiedział.

Grębowicz był twórcą scenariusza produkcji, który zmarł w 2018 roku. Nie jest tajemnicą, że rzeczywiście nie bał się poruszać tematów politycznych. Aktor nawiązał do wypowiedzi Beaty Szydło, która wytykając błędy polityków PO, często używała frazy „Przez ostatnie 8 lat”. Tymczasem PIS rządzi właśnie od siedmiu.

Warto dodać, że podobnego sformułowania użył w wywiadzie dla gazety „Fakt”, w którym wyznał „Uważam, że serial Ranczo nie powinien być kontynuowany. […] Dlatego, że ten kraj jest w zupełnie innym momencie w tej chwili. Nie wyobrażam sobie, o czym dziś miałoby być Ranczo” tłumaczył.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @ranczo.tvp

Źródło: TV Puls, Fakt

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Dzień Dziecka 2022. Te gwiazdy będą świętować ten dzień po raz pierwszy
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Używasz perfum? O jednej rzeczy możesz nie mieć pojęcia, zdumiewające informacje
  4. „Lepiej, żeby prawda nie ujrzała światła dziennego”. Hakiel zamieścił tajemniczy wpis ws. rozstania z Cichopek