Należący do Tadeusza Rydzyka kanał Trwam słynie z niezwykle przychylnych opinii pod adresem partii rządzącej, a także jej przedstawicieli. Codziennie goszczą oni również w rozmaitych programach stacji, gloryfikując poczynania swojego ugrupowania (przy aprobacie prowadzących). Ku zdziwieniu widzów w jednym z ostatnich materiałów stacja skrytykowała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Nieprzychylny wicepremierowi komentarz szybko zniknął jednak z sieci.

Trwam „chwilowym” krytykiem PiS

W wyemitowanych na antenie stacji informacjach poruszono temat nieustannie rosnących cen paliwa, a co za tym idzie – innych produktów codziennego użytku.

– Granica 6 złotych za litr paliwa na wielu stacjach w Polsce została osiągnięta. Polacy sięgają głęboko do kieszeni, bo podwyżki są mocno odczuwalne – mówiła prezenterka.

W wyemitowanym następnie materiale wspomniano zaś, że osobą, która blisko dekadę temu opowiadała się za obniżeniem stawki akcyzy paliwowej, był… sam Jarosław Kaczyński. Winą za ówczesny stan rzeczy obarczył zaś rządzące wtedy partie – Platformę Obywatelską oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

– Teraz jest coraz gorzej. Jest inflacja, a jednym z mechanizmów napędzających inflację jest właśnie wzrost cen paliw – mówił w 2012 roku obecny wicepremier do spraw bezpieczeństwa.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Trwam pokazało także wypowiedź byłej premierki – Beaty Szydło. Ta także pochodziło z czasów rządów PO-PSL. Nie znając jednak kontekstu, można by pomyśleć, że ówczesna posłanka opozycji, a także jej lider krytykują… swoją macierzystą partię. Komentator zarzucił również przedstawicielom partii Kaczyńskiego brak zainteresowania tematem akcyzy paliwowej.

Materiał, który w pewnym momencie pojawił się również na stronie internetowej RadioMaryja.pl… szybko zniknął jednak z sieci. Oficjalny powód usunięcia treści pozostaje nieznany. Mimo że władze stacji zadbały  o jego zdjęcie z wszystkich oficjalnych kont w mediach społecznościowych, całość dalej można zobaczyć na TikToku i w innych mediach społecznościowych.

@nietwojinteres___#szydło #paliwo #cenypaliw #pis #po #kaczynski #dc #dlaciebie #fyp♬ dźwięk oryginalny – nietwojinteres___

Źródło: Gazeta Wyborcza

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
  2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
  3. Michał Wiśniewski zostanie przesłuchany przez prokuraturę

Redaktor