Lelum.pl > Barbara Krafftówna

Barbara Krafftówna

Barbara Krafftówna
04.02.2022 13:03 Testament Barbary Krafftówny. Majątek dostanie 36-letni wnuk artystki

Dwa tygodnie temu odeszła Barbara Krafftówna. Aktorka ostatnie chwile swojego życia spędziła nie we własnym mieszkaniu, a w domu opieki w Skolimowie, w którym znajduje się wielu artystów w podeszłym wieku. Wspomniane mieszkanie przepisała jednak w swoim testamencie. Według informacji pozyskanych przez Super Express podarowała je swojemu wnukowi.

Krystyna Janda
24.01.2022 23:31 Krystyna Janda zdradziła, na co naprawdę chorowała Krafftówna. Bardzo się męczyła

Śmierć Barbary Krafftówny jest ogromnym ciosem dla świata polskiego kina i teatru. Legendarną gwiazdę wspomina wielu artystów. Krystyna Janda opublikowała piękny, osobisty post pożegnalny, w którym wyznała, na co chorowała Krafftówna. Okazuje się, że Barbara Krafftówna całe życie zmagała się z dokuczliwą, przykrą chorobą. O jej przypadłości wypowiedział się też dramaturg Remigiusz Grzela, opowiadając pewną anegdotkę.

Franciszek Pieczka
24.01.2022 16:56 Telefon nie odpowiadał. Franciszek Pieczka nie zdążył pożegnać Barbary Krafftówny

Mało kto wie, że Franciszek Pieczka i Barbara Krafftówna byli wieloletnimi przyjaciółmi. Właśnie ujawniono, że kultowy aktor próbował skontaktować się z nią przed śmiercią, ale telefon gwiazdy nie odpowiadał. Pieczka i Krafftówna wielokrotnie razem pracowali przy projektach artystycznych. Łączyła ich jednak nie tylko zawodowa więź, ale też szczera, długoletnia przyjaźń. Teraz aktor podzielił się smutnymi wieściami.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska
24.01.2022 09:50 Małgorzata Ostrowska-Królikowska pokazała czarno-białe zdjęcie. „Kończy się świat, który był mi bliski”

Małgorzata Ostrowska-Królikowska to popularna aktorka filmowa i teatralna. Gwiazda zamieściła właśnie post, który nawiązuje do odejścia bliskiej dla niej osoby. Kogo pożegnała mama Antka Królikowskiego? Małgorzata Ostrowska-Królikowska dodała na swój profil na Instagramie wzruszającą fotografię, za pomocą której pożegnała wybitną aktorkę. Gwiazda upamiętniła w ten sposób śmierć Barbary Krafftówny.

Barbara Krafftówna
23.01.2022 23:54 Ostatnie chwile Barbary Krafftówny. „Do końca zachowała pogodę ducha”

Barbara Krafftówna to ikona polskiego kina i sceny teatralnej. Obdarzona ogromnym talentem dramatycznym i komediowym, potrafiła bawić i wzruszać jak nikt. Po jej śmierci znane osoby ze świata show-biznesu opowiadają o jej życiu. Kultową aktorkę żegnają aktorzy i politycy. Pożegnalne wpisy opublikowali między innymi Magdalena Zawadzka, Marcin Dorociński, Andrzej Duda i Piotr Gliński.

Katarzyna Żak
23.01.2022 18:54 „Chwile spędzone z Tobą na zawsze pozostaną w pamięci”. Katarzyna Żak żegna wielką aktorkę

Śmierć Barbary Krafftówny odbiła się szeroko w środowisku aktorskim. Kultowa artystka filmowa i teatralna zmarła w wieku 93 lat. Teraz kolejne gwiazdy żegnają niezwykłą aktorkę. Katarzyna Żak opublikowała bardzo osobisty wpis. Żona Cezarego Żaka miała okazję poznać Krafftównę osobiście. Dziś zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie, nawiązujące do tego wydarzenia.

Mikołaj Roznerski
23.01.2022 17:58 Mikołaj Roznerski żegna Barbarę Krafftównę. Opublikował przykry wpis

Barbara Krafftówna nie żyje. Kultowa aktorka zmarła dzisiaj (23 stycznia) w Konstancinie. Jej śmierć jest ciosem dla całej polskiej branży filmowej. Teraz żegnają ją aktorzy i filmowcy z różnych pokoleń. Bardzo poruszający wpis dodał też Mikołaj Roznerski. Roznerski, którego polscy widzowie kojarzą przede wszystkim z serialu „M jak miłość”, gdzie wcielił się w postać Marcina Chodakowskiego, jak wiele osób polskiego kina, jest poruszony śmiercią Krafftówny.

Franciszek Pieczka
23.01.2022 14:58 Co łączyło Barbarę Krafftównę i Franciszka Pieczkę? Niezwykłe, nie tylko „Czterej pancerni i pies”

Duet aktorski, Franciszek Pieczka i Barbara Krafftówna, wcielili się w ukochanych bohaterów serialu Czterej pancerni i pies. Choć aktorka pojawiła się w zaledwie czterech odcinkach tej kultowej serii, jej losy z kolegą po fachu połączyły się na zawsze. Franciszek Pieczka to najpopularniejsze nazwisko starego pokolenia aktorskiego. Choć młodsi widzowie znają go jako przesympatycznego Japycza z Rancza to pierwszą wielką rolę zagrał w 1970 roku. Miłośnicy kinematografii poznali wtedy Gustlika Jelenia, jednego z bohaterów serialu Czterej pancerni i pies. Ukochaną Franciszka Pieczki na ekranie była Honorata grana przez Barbarę Krafftównę. Ta aktorska para szybko zaskarbiła sobie serca widzów.

Krystyna Janda
23.01.2022 13:13 Smutna Krystyna Janda pożegnała Barbarę Krafftównę trzema słowami

Odeszła aktorka Barbara Krafftówna. Miała 93 lata. Krystyna Janda pożegnała koleżankę po fachu przy pomocy mediów społecznościowych. O śmierci Barbary Krafftówny powiadomił Związek Artystów Scen Polskich na swoim profilu na Facebooku. Hołd zmarłej artystce oddali również koledzy i koleżanki, z którymi współpracowała na planach filmowych czy deskach teatralnych. Wśród nich swój żal przelała również Krystyna Janda.

BARBARA KRAFFTÓWNA
25.01.2020 14:01 Barbara Krafftówna znowu zachwyca swoim głosem. 91-letnia artystka jest w doskonałej formie

Barbara Krafftówna to jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek, jest nam doskonale wszystkim zanana. Kobieta, pomimo swojego wieku, po raz kolejny wystąpiła i zachwyciła fanów. Artystka wciąż ma niezwykłą klasę. W kinie zadebiutowała w 1953 roku, jednak już w czasie wojny występowała w teatrach, zachwycając zarówno na wielkim ekranie, jak i na deskach teatralnych. Swoje 80. urodziny Barbara Krafftówna świętowała, występując w specjalnie napisanej na tę okazję sztuce. Wiek nie przeszkadzał aktorce w wykazaniu się swoimi niezwykłymi zdolnościami aktorskimi. Za swoje zasługi dla kultury otrzymała wiele odznaczeń.

Barbara Krafftówna
11.01.2020 13:15 Barbara Krafftówna opowiedziała, co czuła, gdy Andrzej Wajda złożył jej propozycję roli. Niewiarygodne, że tak o sobie myślała

Barbara Krafftówna uznawana jest za jedną z największych aktorek polskiego kina i teatru. Kobieta to prawdziwa ikona, które zyskała dożywotnie uznanie w oczach widzów i krytyków. Gwiazda kina przedwojennego opowiedziała kiedyś, co czuła, gdy Andrzej Wajda złożył jej propozycję. To, co o sobie pomyślała, jest niewyobrażalne. Przypomnijmy, że debiut aktorski Barbary Krafftówny przypadał na rok 1946. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale ikona polskiego filmu łącznie wcieliła się w ponad 60 ról odkrywanych na deskach teatralnych oraz ponad 30 w Teatrze Telewizji. Ogólnokrajową sławę i rozpoznawalność zawdzięcza postaci Felicji w filmie Jak być kochaną oraz Stefki w Popiele i Diamencie. Aktorka zdecydowała się na szczere wyznanie dotyczące propozycji Andrzeja Wajdy.