Lelum.pl > Eurowizja Junior

Eurowizja Junior

Maja Krzyżewska
20.11.2023 20:53 12-letnia Polka zawalczy na Eurowizji Junior. Musi pokonać aż 16 państw! Powtórzy sukces Węgiel i Gabor?

Choć wciąż czekamy na upragniony sukces w głównej edycji Eurowizji, to tę dla dzieci i młodzieży udało się Polsce niemalże zdominować w ostatnich latach. Teraz śladem swoich zdolnych, już nieco starszych koleżanek pójdzie Maja Krzyżewska.

19.12.2021 21:44 Eurowizja Junior: Kim są rodzice Sary Egwu-James? Prawda o jej ojcu może zaskoczyć

Mimo że Sara James była blisko powtórzenia sukcesu Roksany Węgiel i Viki Gabor, Eurowizja Junior nie okazała się dla niej tak łaskawa, jak w przypadku poprzedniczek – młoda artystka zajęła bowiem ostatecznie drugie miejsce. Choć nazwisko piosenkarki jest w ostatnim czasie odmieniane przez wszystkie przypadki, niewielu wie, że talent wokalny odziedziczyła ona po jednym z rodziców.

19.12.2021 21:09 Eurowizja Junior: Zwyciężczyni nagle zamilkła, po jej policzkach pociekły łzy

Zakończyła się Eurowizja Junior 2021 – decyzją widzów i jurorów z 19 kraju Europy zwyciężczynią tegorocznej edycji konkursu została Maléna – 14-letnia wokalistka z Armenii. Po ogłoszeniu wyników młoda artystka nie potrafiła ukryć emocji.

Eurowizja Junior
19.12.2021 19:33 Znamy zwycięzcę Eurowizji Junior

W podparyskim La Seine Musicale ogłoszono zwycięzcę 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Decyzją widzów i jurorów formatu została nią Maléna z Armenii, która wykonała piosenkę pod tytułem „Qami Qami”. Reprezentująca Polskę Sara James uplasowała się zaś na zaszczytnym drugim miejscu.

dyrektorka
30.11.2019 22:16 Viki Gabor padła ofiarą rasistowskich komentarzy. Sprawą zajmie się prokuratura

Viki Gabor zwyciężyła tegoroczną edycję konkursu Eurowizji Junior. Po swoim ogromny sukcesie 12-latka była na ustach wszystkich. Okazuje się jednak, że również pod jej adresem skierowano nieprzychylne, a nawet rasistowskie komentarze. Tymi ostatnimi zajmie się prokuratura. Viki Gabor ma tylko 12 lat, a już ma na koncie wiele sukcesów. Nastolatka wygrała program The Voice Kids i Eurowizję Junior. Jednak również musi zmagać się z ciemniejszymi stronami sławy: rasistowskimi komentarzami. Wszystko ze względu na pochodzenie młodej piosenkarki. Sprawą na szczęście zajmie się prokuratura.

ania wyszkoni
27.11.2019 09:49 Córka Anny Wyszkoni. Gwiazda w końcu pokazała dziecko. Niesłychane, jak wygląda

Córka Anny Wyszkoni towarzyszyła gwieździe podczas konkursu Eurowizji Junior. Piosenkarka wspierała polską uczestniczkę i zwycieżczynię Viki Gabor podczas rywalizacji. Fani gwiazdy pierwszy raz mogli zobaczyć córkę Anny Wyszkoni podczas oficjalnej imprezy. Jej wygląd ich zaskoczył. Anna Wyszkoni stara się często chronić prywatności swojej córki. Dziewczynka dotąd nie towarzyszyła jej podczas oficjalnych imprez, a piosenkarka rzadko publikowała ich wspólne zdjęcia na Instagramie. Teraz jednak postanowiła to zmienić i córka Anny Wyszkoni pojawiła się na publiczności Eurowizji Junior. Czy siedmioletnia dziewczynka jest podobna do sławnej mamy?

dyrektorka
24.11.2019 19:48 Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019! Polska drugi raz z rzędu zajęła pierwsze miejsce

Eurowizja Junior 2019: Jeden z najważniejszych konkursów muzycznych tego roku właśnie dobiegł końca. W trakcie starcia swoje umiejętności zaprezentowali reprezentacji 19 krajów. 12-letnia Viki Gabor powalczyła na scenie Eurowizji o zwycięstwo dla naszego kraju – i wygrała! Eurowizja Junior 2019 już za nami. Konkurs muzyczny rozpoczął się o godzinie 16.00. Przypomnijmy, że w tym to po raz pierwszy, Eurowizja Junior miała miejsce w Polsce na śląskiej Arenie Gliwice. Wszystko za sprawą zeszłorocznego zwycięstwa naszej reprezentantki Roksany Węgiel.

Natalia Szroeder: Eurowizja 2019
24.01.2019 17:50 Natalia Szroeder wystąpi na Eurowizji 2019? Jej wpis na Instagramie mówi wszystko

Natalia Szroeder: Eurowizja 2019 może należeć właśnie do niej. W mediach pojawiły się spekulacje, dotyczące reprezentanta Polski. Artystka na swoim Instagramie dostarczyła fanom nieoczywiste informacje. Niektórzy twierdzą, że ten wpis mówi wszystko. Czy to właśnie ją zobaczymy w Tel Awiwie? Tegoroczna Eurowizja wzbudza dużo emocji wśród Polaków. Publiczność stara się być na bieżąco z wszelkimi informacjami o kandydatach. Telewizja z kolei zmienia zasady gry. W ciągu ostatnich kilku dni wiele się wydarzyło, preselekcje zostały pod znakiem zapytania, a co więcej wyciekły nieoficjalne informacje o reprezentancie Polski. Natalia Szroeder: Eurowizja 2019 należy do niej?