Lelum.pl > Matylda Damięcka

Matylda Damięcka

Matylda Damięcka
03.09.2021 13:36 Matylda Damięcka skomentowała sprawę Beaty K. jednym obrazkiem

Matylda Damięcka przez dłuższy czas znana była przede wszystkim wielbicielom serialu „Na Wspólnej”, gdzie początkowo kreowała jedną z głównych ról. Jakiś czas temu zrezygnowała ona jednak z kariery aktorskiej, by poświęcić się grafice. Swoje, komentujące rzeczywistość, rysunki publikuje ona głównie na Instagramie. Ostatni poświęciła sprawie, którą od dwóch dni żyją media – incydentowi z udziałem Beaty K.

Matylda Damięcka
02.08.2021 11:31 Damięcka opublikowała przykry komunikat i podzieliła się wymownymi grafikami. „Minimalizm, który łapie za serce i wywraca na drugą stronę…”

Matylda Damięcka 1 sierpnia opublikowała na swoim profilu poruszający komunikat, który opatrzyła wymownymi grafikami. Gwiazda w ten sposób chciała uczcić 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Fani nie kryli wzruszenia: – […] minimalizm, który łapie za serce i wywraca je na drugą stronę… – czytamy w jednym z komentarzy. Matylda Damięcka w wyjątkowy sposób uczciła 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Na jej instagramowym profilu pojawił się post, który chwyta za serce.

Bronisław Cieślak
02.05.2021 17:47 Matylda Damięcka oddała hołd Bronisławowi Cieślakowi. Ja jej profilu pojawił się wymowny komunikat

Dziś polskie media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci Bronisława Cieślaka. Aktor znany z produkcji „07 zgłoś się” zmarł w wieku 77 lat. Wiele znanych osobistości postanowiło oddać hołd zmarłemu, wśród nich znalazła się Matylda Damięcka. Na profilu Matyldy Damięckiej pojawił się wymowny komunikat nawiązujący do odejścia Bronisława Cieślaka. Artystka przygotowała coś wyjątkowego.

Matylda Damięcka
28.02.2021 17:41 Matylda Damięcka zrobiła dla Piotra Żyły niesamowitą rzecz. Najlepiej ze wszystkich uczciła jego zwycięstwo

Skorzystała z ciekawej gry słów. Niektórzy zobaczyli nawiązanie do jego konfliktu z byłą żoną. Piotr Żyła zdobył wczoraj złoty medal na normalnej skoczni podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. Z tej okazji Matylda Damięcka postanowiła mu pogratulować. Zrobiła to w nietypowy sposób – zamieściła uroczą grafikę. Jej fani również byli zachwyceni.

Kaja Godek
14.01.2021 20:57 Matylda Damięcka wyśmiała Kaję Godek. Jej rysunek podbija sieć, napis na pewno nie spodoba się aktywistce

Kaja Godek została wyśmiana przez Matyldę Damięcką. Artystka postanowiła wykorzystać swój plastyczny talent i stworzyła grafikę, która obiega sieć. Na celownik wzięła „koronkową maseczkę” aktywistki, a fani Matyldy są zachwyceni jej poczuciem humoru. Podoba wam się napis? Matylda Damięcka brała udział w Strajku Kobiet, na którym miała zostać uderzona przez policjanta, nic więc dziwnego, że nie pała szczególną sympatią do aktywistki Kai Godek. Na Instagramie aktorki pojawiła się wymowna grafika, która wbija szpilę znanej działaczce pro life.

Matylda Damięcka
03.01.2021 16:32 Matylda Damięcka odmówiła przyjęcia szczepionki. Ujawniła wstrząsające szczegóły

Matylda Damięcka przerwała milczenie ws. szczepień na COVID-19, które rozpoczęły się w naszym kraju już 27 grudnia, w tzw. grupie „0”. Bardzo szybko jednak okazało się, że szczepionki trafiły również do osób spoza wyznaczonej grupy, co zdegustowało większość społeczeństwa i wywołało ogólnokrajowe oburzenie. Aktorka postanowiła zabrać głos w tej sprawie. Ujawniła, że również miała propozycję przyjęcia owej szczepionki, jednak z niej nie skorzystała. Matylda Damięcka za pośrednictwem mediów społecznościowych wyznała, że dostała propozycję przyjęcia szczepionki na COVID-19. – Sama dostałam propozycję zaszczepienia […] Grzecznie odmówiłam – napisała aktorka na swoim oficjalnym profilu. Gwiazda ujawniła zdumiewające szczegóły.

Matylda Damięcka
30.11.2020 17:04 Matylda Damięcka z zakrawioną głową. „Dostałam od pana policjanta”. Opublikowała wstrzasające nagranie

Matylda Damięcka została pobita podczas Strajku Kobiet. Aktorka opublikowała wstrząsające nagranie. W sieci pojawiło się również jej zdjęcie z zakrwawioną twarzą. Podczas protestu, który odbył się 28 listopada, czyli w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety, interweniowali funkcjonariusze. Matylda Damięcka wzięła udział w protestach zorganizowanych przez Strajk Kobiet, które przeszły przez cały kraj 28 listopada. Aktorka upubliczniła materiały, które pokazują zachowania policjantów.

Matylda Damięcka
22.11.2020 08:18 Tragedia w rodzinie Matyldy i Mateusza Damięckich. ”Jego serduszko się zatrzymało, a my wraz z nim”, nie żyje Edward Stankiewicz

Rodzina Matyldy i Mateusza Damięckich przeżywa prawdziwie tragiczne chwile. Zmarł ukochany dziadek aktorów Edward Stankiewicz. Poruszona śmiercią bliskiej osoby Matylda postanowiła podzielić się swym bólem z fanami poprzez media społecznościowe – Jego serduszko się zatrzymało, a my wraz z nim – napisała artystka. Aktorka podzieliła się z fanami bardzo wymowną ilustracją oraz ciekawym opisem, w którym wspomina swojego zmarłego dziadziusia. Rodzina Damięckich nie podała oficjalnej przyczyny śmierci pana Edwarda, jednak w hasztagach pod zdjęciem pojawiła się wzmianka na temat koronawirusa.

stan zdrowia
28.02.2020 13:12 Paweł Królikowski uhonorowany przez polską aktorkę. Narysowała jego podobiznę „Jest mi cholernie przykro”

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Tę przykrą wiadomość komentuje wielu artystów, dla których aktor był przyjacielem, kolegą z pracy, kimś ważnym w ich życiu. Jedna z polskich aktorek narysowała podobiznę artysty, na dole dopisała „Nie chciałam tego rysować”. Paweł Królikowski odszedł po długiej chorobie. Wiele osób z jego środowiska nie wiedziało, jak bardzo jest poważna, ponieważ Paweł Królikowski miał niezwykle pogodne usposobienie. Zawsze żartował i był uśmiechnięty – tak wspominają go koledzy po fachu. Polska aktorka postanowiła wyrazić swój ból, rysunkiem.