Lelum.pl > Ogólnopolski Strajk Kobiet

Ogólnopolski Strajk Kobiet

Marta Lempart
07.02.2021 11:02 Marta Lempart opowiedziała smutną historię o ciąży bliskiej osoby

Marta Lempart opowiedziała o ciąży bliskiej jej osoby. Okazuje się, że liderka Strajku Kobiet ma ciężkie przeżycia za sobą, o czym opowiedziała w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Historia tej osoby skończyła się dramatem. Nikt nie powinien przez to przechodzić – stwierdziła i m.in. dlatego dzisiaj walczy na ulicach o prawa kobiet do legalnej i bezpiecznej aborcji. Marta Lempart stała się twarzą Strajku Kobiet i liberalizacji przepisów dot. przerywania ciąży w Polsce. Odkąd Trybunał Konstytucyjny opublikował wyrok w Dzienniku Ustaw, działaczka wyraźnie zaostrzyła kurs. Prywatnie również ma złe doświadczenia związane z ciążą kogoś jej bliskiego.

paulina młynarska: córka
04.02.2021 12:48 Paulina Młynarska nie wytrzymała. Ostry wpis w stronę Mateusza Morawieckiego, nie przebierała w słowach

Paulina Młynarska nie przestaje zaskakiwać. Po wypowiedzi w stronę Jurka Owsiaka, teraz dziennikarka postanowiła skwitować premiera. Wczoraj media obiegła zaskakująca wypowiedź Pauliny Młynarskiej. W niewybrednych słowach zwróciła się ona do Jurka Owsiaka i jego stanowiska w sprawie przerywania ciąży.

marta lempart
03.02.2021 18:34 Jakie wykształcenie ma Marta Lempart? Prawda może zaskoczyć wielu

Marta Lempart jest jedną z najgłośniejszych postaci ostatnich miesięcy. Nic dziwnego, kobieta stała się liderką Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, w którym walczy o dostęp do legalnych i bezpiecznych zabiegów przerywania ciąży. Wokół osoby Marty Lempart narosło wiele pytań. Marta Lempart jest jedną z liderek i chyba najbardziej rozpoznawalną postacią Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Już w 2016 roku zainicjowała Czarny Marsz w obronie praw kobiet do przerywania ciąży. Wówczas to w Sejmie do dalszych prac skierowano projekt „Stop aborcji”, co na dobrą sprawę oznaczało włożenie go do zamrażarki sejmowej.

TVP
03.02.2021 16:52 Pogodynka z TVP zwolniona. Telewizja podjęła taką decyzję po tym jak wystąpiła z serduszkiem WOŚP

Prezenterka pogody z poznańskiego oddziału TVP została zwolniona po 20 latach pracy. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, wszystko przez jej zachowanie na wizji. Co zrobiła pogodynka? Powód zwolnienia nie mieści się w głowie. W zeszłą niedzielę odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie da się ukryć, że akcja charytatywna oraz jej charyzmatyczny lider – Jurek Owsiak – nie są darzeni przez władze TVP sympatią od czasów „dobrej zmiany”.

Matylda Damięcka
30.11.2020 17:04 Matylda Damięcka z zakrawioną głową. „Dostałam od pana policjanta”. Opublikowała wstrzasające nagranie

Matylda Damięcka została pobita podczas Strajku Kobiet. Aktorka opublikowała wstrząsające nagranie. W sieci pojawiło się również jej zdjęcie z zakrwawioną twarzą. Podczas protestu, który odbył się 28 listopada, czyli w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety, interweniowali funkcjonariusze. Matylda Damięcka wzięła udział w protestach zorganizowanych przez Strajk Kobiet, które przeszły przez cały kraj 28 listopada. Aktorka upubliczniła materiały, które pokazują zachowania policjantów.

Michał Wiśniewski
02.11.2020 20:20 Michał Wiśniewski na strajku w Warszawie. Nagle wziął mikrofon i się zaczęło, ludzie tylko na niego patrzyli

Michał Wiśniewski zabrał głos podczas poniedziałkowego protestu środowisk artystycznych i kreatywnych na placu Zamkowym w Warszawie. W manifestacji towarzyszyli mu aktor Przemysław Sadowski czy prezenter Robert Janowski.Dodatkowo postulują o zwolnienie z ZUS-u od marca 2020 do końca pandemii dla samozatrudnionych ludzi kultury i sztuki, powstanie Krajowej Rady Artystów Polskich czy wyegzekwowanie opłat za treści audio-video od zagranicznych nadawców.Na późniejszych zdjęciach, które trafiły do sieci widać, jak artysta przemawia do tłumu z mikrofonem w ręce. Wokalista musiał zabrać głos w sprawie obecnej sytuacji środowisk artystycznych. Trzylatkę po 65 godzinach wyciągnęli spod gruzów. Niewiarygodne nagranie z akcji ratunkowych w Turcji Wykrywają koronawirusa w 10 sekund. Aż trudno uwierzyć, czy będzie przełom? Działają tylko na jednym lotnisku Kiedy otwarcie restauracji, siłowni i basenów? Premier podał możliwy termin, ważna wiadomość dla Polaków Wszyscy myśleli, że ma romans z dziennikarką TVP. Prawda była porażająca dla wszystkich Nagła wiadomość w sprawie kolejnych obostrzeń. Już wiadomo, czego możemy się spodziewać Mówiła, że dziecko zraniło się w wypadku, ale nie wiedziała, że jest nagrywana. Przerażające zachowanie opiekunki Choruje na nią 4 miliony Polaków rocznie, wielu znosi ją fatalnie. Cudowny syrop z czosnku pomaga w zwalczaniu choroby Michał Wiśniewski był widziany na jednym ze strajków w Warszawie. Artysta nie mógł dłużej wytrzymać tego, co się dzieje w kraju. Postanowił przemówić.Michał Wiśniewski wziął udział w proteście środowisk artystycznych. ZOBACZ TEŻ: Nowe obostrzenia dla Polaków na początku listopada? Premier Morawiecki zabrał głos Tragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesienia Minister edukacji zapowiedział zmiany w polskich szkołach. Padły mocne słowa, jak zareagują rodzice? Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Michał Wiśniewski (@m_wisniewski1972) Lis 2, 2020 o 7:51 PST

kasia tusk
27.10.2020 08:46 Kasia Tusk wyszła na ulicę protestować. Pokazała SMSa, którego dostała od ojca w trakcie

Kasia Tusk, podobnie jak tysiące Polek i Polaków, wyszła na ulice protestować w sprawie czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Po tym jak organ sądowniczy wydał orzeczenie w sprawie aborcji eugenicznych, nastroje społeczne stały się, łagodnie mówiąc, niespokojne. Córka byłego premiera Polski pokazała SMS-a, którego dostała od ojca w trakcie manifestacji w Gdyni.Kasia Tusk postanowiła przyłączyć się do ostatnich protestów wywołanych orzeczeniem TK. W trakcie jednej z manifestacji córka Donalda Tuska postanowiła napisać do niego wiadomość tekstową, a ten jej odpisał. Miał dla niej jedną radę.

Wojciech Cejrowski
26.10.2020 20:03 Cejrowski bez hamulców wypowiedział się ws. strajków. Żadna Polka nie chciałaby usłyszeć podobnych słów

Wojciech Cejrowski postanowił wypowiedzieć się na temat tego, co aktualnie dzieje się w naszym kraju z powodu wyroku TK. W ostrych słowach skomentował strajki, które mają miejsce w całej Polsce. Tym razem przesadził? Podróżnik jest znany z kontrowersji, ale mało kto spodziewał się czegoś podobnego.Wojciech Cejrowski jest znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi oraz mocnych poglądów. Na jego Facebooku pojawił się wpis na temat trwających od piątku protestów oraz strajków po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego (TK) w sprawie zakazu aborcji eugenicznych. W mediach społecznościowych padły mocne słowa. Z pewnością niektóre Polki nie mogą w to uwierzyć.