Lelum.pl > Renata Pałys

Renata Pałys

Renata Pałys
28.12.2022 17:52 Renata Pałys zostanie pochowana bez grobu. Jej życzenie w tej kwestii wprowadziło w zdumienie

Renata Pałys zyskała ogromną popularność dzięki roli Paździochowej w serialu „Świat Według Kiepskich”. W przeciągu kilkunastu ostatnich miesięcy odeszło kilku aktorów z tej produkcji. Renata Pałys, choć sama się na tamten świat nie spieszy, poczyniła do tego już pewne przygotowania. Aktorka podjęła bardzo odpowiedzialną i świadomą decyzję o spisaniu testamentu zawczasu. Ma też specjalne życzenie co do swojego pochówku.

Renata Pałys
23.12.2022 13:57 Renata Pałys zgłosiła się na policję. Ciężko uwierzyć, w jaki sposób została potraktowana

Renata Pałys podzieliła się przygnębiającym wspomnieniem. Przed laty ktoś bezprawnie wykorzystał wizerunek aktorki i przypisał jej obraźliwe słowa, których ta nigdy nie użyła. Co więcej, gdy artystka podjęła decyzję o zgłoszeniu sprawy na policję, spotkała się tam z ogromną pogardą i lekceważeniem ze strony funkcjonariuszy. W końcu wzięła sprawy w swoje ręce.

Świat według Kiepskich, Renata Pałys
14.10.2022 13:54 Renata Pałys grała Paździochową w „Świecie według Kiepskich”. Dopiero teraz wyznała, co działo się na planie. „Zdarzały się przykre sytuacje”

Renata Pałys przez lata wcielała się w rolę Heleny Paździoch w serialu „Świat według Kiepskich”. Jej słynne „Marian, do domu!” stało się niemal ikonicznym hasłem Polsatu. Teraz zdradziła, że na planie nie zawsze bywało kolorowo. Renata Pałys od samego początku była związana z serialem „Świat według Kiepskich”, choć w pierwszych sezonach na ekranie pojawiała się epizodycznie. Później jednak mogliśmy znacznie lepiej poznać Paździochową — przez 22 lata zarysowała się nam, jako kobieta niezwykle barwna — mimo iż harda, nieco wulgarna i despotyczna.

Ryszard Kotys
26.09.2022 11:52 Renata Pałys wyjawiła, jaki naprawdę był Ryszard Kotys. Na jego pogrzebie było tylko kilka osób

Od czasu śmierci odtwórcy roli Mariana Paździocha w kultowym serialu „Świat według Kiepskich” minęło około półtora roku. Jego serialowa żona — Renata Pałys zdradziła, jakim człowiekiem tak naprawdę był wcielający się w tę postać Ryszard Kotys. Gwiazda zdradziła, czego nie zdążył zrobić przed śmiercią. Pogrzeb aktora odbył się w charakterze świeckim w obecności tylko kilku osób. Ryszard Kotys był jednym z najsłynniejszych polskich aktorów, który pojawiał się w takich produkcjach, jak „Och, Karol”, „1944”, „Kogel mogel” czy „Pokolenie” Andrzeja Wajdy. Największą popularność zyskał jednak dzięki roli w uwielbianym przez Polaków serialu Polsatu „Świat według Kiepskich”. Niestety, w styczniu 2021 roku zdiagnozowano u niego COVID-19 i natychmiast przewieziono go do szpitala w Poznaniu. Tam zmarł w nocy z 27 na 28 stycznia. Miał 88 lat. Współpracę z wybitnym artystą wspomniała odtwórczyni roli jego serialowej żony – Renata Pałys, która, jak sama przyznaje, miała możliwość poznać aktora jeszcze przed zagraniem w kultowej komedii.

Świat według Kiepskich
30.01.2021 11:12 Renata Pałys ujawniła, co powiedział jej Ryszard Kotys. Serca fanów ,,Świata według Kiepskich” rozbite w drobny pył

Ryszard Kotys zmarł 28 stycznia po ciężkiej chorobie, miał 88 lat. Wiadomość o śmierci aktora znanego z serialu Świat według Kiepskich poruszyła fanów. W rozmowie z Polsat News Renata Pałys ujawniła, co usłyszała od swojego kolegi. Te słowa wywołują łzy. Aktorzy Świata według Kiepskich żegnają Ryszarda Kotysa i przy okazji zdradzają wiele tajemnic, o których wcześniej nie wspominali. To, co Renata Pałys usłyszała od zmarłego aktora, na długo zapadło jej w pamięci.

Świat według Kiepskich
29.01.2021 17:35 Renata Pałys opowiedziała, co działo się przed śmiercią Ryszarda Kotysa

Wczoraj polskie media obiegła druzgocąca wiadomość, że Ryszard Kotys, znany m.in. z roli Mariana Paździocha z serialu Świat według Kiepskich nie żyje. Jego serialowa małżonka Renata Pałys w rozmowie z Wirtualną Polską zdradziła, co się działo przed śmiercią aktora. Okazało się, że trafił do szpitala zakażony koronawirusem. Ryszard Kotys i Renata Pałys stanowili serialowe małżeństwo od samego początku istnienia Świata według Kiepskich. Można tym samym zaliczyć ich do najwytrwalszych i najbardziej znanych małżeństw na polskich ekranach.