Teresa Tuszyńska miała przed sobą wielką karierę, która nagle zakończyła się w niespodziewanym momencie. Gwiazda kina lat 60. straciła wszystko w zaledwie jeden wieczór. Jej losy potoczyły się tragicznie, a szczegóły dotyczące jej śmierci do dziś owiane są tajemnicą. Podobno poznała je tylko jedna osoba.

Teresa Tuszyńska stała się rozpoznawalna dzięki roli w filmie Do widzenia, do jutra, a później pojawiła się w jeszcze kilku produkcjach. Mimo że nigdy nie ukończyła szkoły teatralnej, przyciągała uwagę i sprawiała, że filmy z jej udziałem miały w sobie magię. Niestety, w jedną chwilę straciła wszystko.

Teresa Tuszyńska: kariera

Karierę zaczynała jako nastolatka, kiedy to zaproponowano jej udział w sesji zdjęciowej. Jednak to rola Margueritte w Do widzenia, do jutra okazała się przełomem w życiu młodziutkiej Teresy. Widziano w niej olbrzymi potencjał i to sprawiło, że usłyszała o niej cała Polska.

Mimo ogromnych nadziei i jeszcze kilku ról Teresa Tuszyńska szybko zapadła się pod ziemię. Wszystko za sprawą feralnego wieczoru, kiedy to gwiazda uderzyła milicjanta. Usłyszała wyrok jednego roku pozbawienia wolności, ale ze względu na amnestię nigdy nie trafiła do więzienia.

  1. Łukasz Szumowski chce interweniować. Chodzi o Andrzeja Dudę, sprawa jest bardzo poważna
  2. Spalone lokum nie jest jedynym dramatem w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka przeżyła coś znacznie gorszego, polały się łzy

Teresa Tuszyńska: śmierć

Sytuacja ze znieważeniem policjanta znacząco wpłynęła na zawodowe losy aktorki. Przestała dostawać kolejne propozycje ról, usunęła się w cień. Miała za sobą dwa małżeństwa, a w 1990 roku wzięła trzeci ślub. Nie stroniła od alkoholu, co również szybko rozniosło się w środowisku. Zmarła siedem lat później, w wieku 54 lat.

-Powodem naszego rozejścia był alkohol. Bywała w bardzo dziwnych miejscach, gdzie normalnie ludzie nie chodzili. Jeździła tam na picie – mówił jej pierwszy mąż, film.wp.pl cytuje książkę Tetetka. Wspomnienia o Teresie Tuszyńskiej autorstwa Mirosława J. Nowika.

Fani nigdy nie dowiedzieli się, co było przyczyną śmierci Teresy Tuszyńskiej. Mówi się, że to jej mąż odebrał akt zgonu i nigdy nie ujawnił jego treści. Prawdopodobnie zmarła na skutek wylewu lub ataku serca.

-Zniszczono jej osobowość, rozkradziono ją. W życiu widziałem niejedną podobną rzecz. Tabuny samców. Nie miała w sobie potrzeby robienia kariery. Ona była tego właśnie pozbawiona. I to było jej kalectwo – mówił reżyser Do widzenia, do jutra, podaje film.wp.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

teresa tuszyńska
fot. kadr z filmu ”Do widzenia, do jutra”

Losy Teresy Tuszyńskiej były dramatyczne. Do dziś nie ujawniono wielu szczegółów z życia gwiazdy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje osławiona polityk. Polacy nagrali ją w niebywałej sytuacji, potem wybuchł skandal
  2. Przełom w sprawie Woźniak-Staraka. Członek rodziny wyjawił całą prawdę, policja żąda kary
  3. Rodzice chcieli zbadać synka, bo był „senny”. Lekarz dokonał porażającego odkrycia, cud, że dziecko żyło
  4. Panna młoda zmarła przed kościołem. Zrozpaczony przyszły mąż chciał ją ratować, niestety było za późno
  5. Gwiazda „Klanu” niczego nie ukryła, w całej okazałości pokazała nową kuchnię. Mąż odnalazł się jak ryba w wodzie

Źródło: film.wp.pl.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułNie żyje słynny bliźniak. Przed śmiercią zdążył udzielić poruszającego wywiadu
Następny artykułPołożyła dziecko na przewijaku, po chwili rozległ się krzyk. Gdy poznała prawdę, zamarła
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.