Termin podany przez portal gazeta.pl może okazać się jednym z gorszych w tym roku. Strona z pewnością nie miała dobrych wiadomości dla Polek i Polaków. 12 listopada nasze codziennie życie może zmienić się o 180 stopni. Pozostało bardzo niewiele czasu, czy zapowiedź portalu się spełni? Przekonamy się o tym na dniach.

Portal gazeta.pl podał bardzo ważny dla wielu termin. Wszystko stanie się jasne 12 listopada. Polki i Polacy w napięciu oczekują dalszych informacji od rządu.

Termin podany przez portal gazeta.pl

Portal nie miał dla Polek i Polaków najlepszych wieści. Epidemia koronawirusa jak na razie nadal nie słabnie, a dziennie zakażenia utrzymują się na poziomie ponad 20 tys. Okazuje się, że 12 listopada może być kluczowy.

W poniedziałek 9 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 21 713 zakażeniach koronawirusem. Średnia za ostatni tydzień to ponad 24,6 tys. nowych przypadków dziennie. Gdy ta liczba wzrośnie do ok. 27-29 tys., czeka nas drugi lockdown.

Portal wyliczył, że jeśli obecna tendencja nadal się utrzyma, granicę 27-29 tys. przypadków przekroczymy 12 listopada. Na Twitterze rzecznika rządu Piotr Müller możemy zobaczyć tzw. progi bezpieczeństwa, które pokazują, jakie obostrzenia nas czekają ze względu na średnią liczbę zachorowań w przeciągu tygodnia.

Średnia z ostatnich siedmiu dni wyniosła ponad 24,6 tys. przypadków dziennie. Z każdą kolejną dobą jesteśmy coraz bliżej tego, aby przekroczyć pułap 27 tys. Wtedy to oznacza dla wszystkich narodową kwarantannę, czyli lockdown. Rząd podkreśla, że to już będzie ostateczność.

  1. Wstrząsające sceny w ”Rolnik szuka żony”. Dawid załamał się i wpadł w rozpacz, nikt nie był w stanie mu pomóc
  2. TVN ostrzega, Polacy muszą się przygotować. Meteorolodzy nie mają złudzeń, chodzi o nadchodzącą zimę
  3. Nie żyje prowadzący kultowego programu. Widzowie zrozpaczeni, wszyscy go uwielbiali

Progi bezpieczeństwa zależne od średniej dziennej liczby zachorowań za 7 dni

Piotr Müller we wpisie dodaje, że to od nas samych zależy, czy będzie potrzebna narodowa kwarantanna. Jeśli uda się zmniejszyć liczbę zachorowań, w przyszłości będzie można zacząć rozmawiać o stopniowym znoszeniu obostrzeń.

Jeśli liczba zachorowań zacznie oscylować poniżej 19 tys., wtedy rząd będzie mógł przywrócić czerwoną strefę dla całej Polski. Zostaną otwarte m.in. kina, teatry i galerie.

Kolejny limit został wyznaczony na poniżej 9400. Wtedy cała Polska przejdzie do żółtej strefy i tylko powiaty z największą liczbą zakażonych będą znajdowały się w strefie czerwonej. Czyli podobnie jak to miało miejsce wcześniej.

Aby wrócić do stanu z okresu wakacji, w Polsce dziennie zakażenia z okresu 7 dni muszą spaść poniżej 3800. Wtedy na powrót kraj wejdzie do strefy zielonej oraz pozostanie regionalny podział na strefy czerwone i żółte.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Progi bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa. Czyżby termin podany przez gazetę.pl miał się sprawdzić?

Tutaj podział progów bezpieczeństwa ze względu na liczbę zachorowań na 100 tys. mieszkańców.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
  2. Byli małżeństwem 4 dni. Podczas podróży poślubnej doszło do tragedii, niewyobrażalny dramat
  3. Znaki zodiaku, które nigdy nie powinny być razem. Te 3 pary stanowią najgorsze połączenie w historii
  4. ”Giewont zdobyty”. Baner Strajku Kobiet pojawił się na krzyżu w Tatrach
  5. Media donoszą, do czego Melania Trump właśnie namawia męża. Czym prędzej chce wrócić do normalnego życia?
  6. Niechciane leżą wszędzie na ulicy, a można na nich łatwo zarobić. Mało kto zdaje sobie sprawę
  7. Uszykuj sobie kilka słoiczków i codziennie zażyj 3 płaskie łyżki – nie mniej ni więcej. Nie ma lepszego sposobu na jesienne osłabienie

Źródła: next.gazeta.pl, twitter.com

 

Poprzedni artykułMinisterstwo zdrowia podało porażającą wiadomość. Niestety, dotyczy kobiet
Następny artykułMatura 2021 i egzaminy z nowymi wytycznymi. Duże zmiany, MEN właśnie ogłosił
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl