Tesco znika z mapy supermarketów w Polsce. Mimo że dyskont jest uwielbiany przez tysiące obywateli, decyzja o wycofaniu jest ostateczna. W czwartek, 18 czerwca, wydano oficjalny komunikat w tej sprawie. Jak podaje Interia, nowym nabywcą jest firma Salling Group, do której należy sieć sklepów Netto.

Tesco podjęło decyzję o sprzedaży swoich sklepów, centrów dystrybucji oraz głównej siedziby w Polsce. Dyskont poinformował w oficjalnym oświadczeniu, że transakcja, która podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe, obejmuje aż 301 sklepów.

Tesco wycofuje się z Polski

Prezes Grupy Tesco Dave Lewis zdradził, że zauważona została znacząca poprawa wyników działalności supermarketów w Europie Środkowej, lecz w Polsce dyskont nadal zmagał się z różnymi wyzwaniami rynkowymi.

Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla grupy – dodał w komunikacje prezes, jak podaje biznes.interia.pl

  1. Małgorzata Rozenek świętuje pierwszy tydzień synka. Henryk miał pamiątkową sesję, zdjęcia zapierają dech
  2. Fasolka szparagowa z bułką tartą jest ukochanym letnim daniem wielu osób. Niektórzy dodają do niej jeszcze 2 nietypowe składniki
  3. Smutne kulisy rozstania Rafała i Gabriela z ”Królowych życia”. Sprawa trafiła na policję

Firma troszczy się o polskich pracowników

Tesco w swoim komunikacie zdradziło, że na uwadze miało między innymi zabezpieczenie przyszłości firmy dla pracowników i klientów w Polsce, a ta transakcja była na to najlepszym pomysłem. 

Jak poinformowano, całkowita wartość przedsiębiorstwa ustalona w ramach transakcji wynosi 900 mln złotych, a łączne wpływy netto mają wynieść około 819 mln zł. Transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w bieżącym roku finansowym.

Konkurencja, która w ostatnim czasie dwoiła się i troiła z promocjami, ma prawdopodobnie z tego powodu nie lada gratkę. Czy stali klienci Tesco zmienią swoje preferencje? 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

tesco
Fot. corporate.tesco.pl

Tesco wycofuje się z Polski. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Maryla Rodowicz zdradziła, jaką dostaje emeryturę. Pozostaje tylko załamać ręce
  2. Policja pilnie poszukuje jednego pasażera. Doszło do dramatycznych scen, aż skóra cierpnie
  3. Karolina: ”Dowiedziałam się, że chłopak mnie zdradza. Zemściłam się, ale nie przewidziałam jednego, teraz mi wstyd
  4. Wygrała wielkie show TVN, dziś zmaga się ze śmiertelną chorobą. Justyna Kurowska usłyszała druzgocącą diagnozę
  5. Wielka letnia wyprzedaż w Zarze rusza już za chwilę. Wiemy, kiedy upolujesz perełki nawet 50% taniej
  6. Nagle jego ciało zaczęło czernieć. Wszystko przez jego syna, zdjęcia tylko dla osób o mocnych nerwach

źródło: biznes.interia.pl

 

Poprzedni artykułJamniczek wita się z naszymi czytelnikami. Wszyscy już po porannej kawie?
Następny artykułKoronawirus na weselu w Olsztynie. Najgorszy scenariusz właśnie się sprawdził
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.