Test na spostrzegawczość to nie tylko sposób na sprawdzenie przenikliwości naszego umysłu, ale także metoda, dzięki której możemy go ćwiczyć. Przyjrzyj się dokładnie powyższej ilustracji. Potrafisz określić, który z trzech mężczyzn w pokoju jest szefem? Jak się okazuje, aż 80% osób nie jest w stanie wskazać poprawnej odpowiedzi. W tym przypadku zmysł obserwacji jest niezbędny.

Ten obrazek to prawdziwy test na spostrzegawczość, a według serwisu Dimajadid.net, który opublikował ilustrację przestawiającą biurową scenkę, również sposób na ćwiczenie naszego umysłu i odbierania bodźców, w świecie, w którym na co dzień doświadczamy szumu informacyjnego. Czy jesteś w stanie wyciągnąć odpowiednie wnioski, patrząc na grafikę? Sprawdź sam.

Test na spostrzegawczość

Na obrazku widzimy trzech mężczyzn, jednak tylko jeden z nich jest tu szefem. Potrafisz wskazać który?

Choć z pozoru sprawa może wydawać się banalna, zwróć uwagę na wszystkie szczegóły i pamiętaj, aż 80% osób nie jest w stanie wskazać poprawnej odpowiedzi. Zdasz ten test?

Jak się okazuje, w pokoju znajduje się mnóstwo podpowiedzi, które pomogą wskazać nam poprawną odpowiedź. Wystarczy tylko… wykazać się ponadprzeciętną spostrzegawczością! 

Kto jest szefem?

Mężczyzna numer 1, 2 a może 3? Który z nich jest szefem? Jeżeli już masz swój typ, sprawdź, czy aby na pewno się nie mylisz. 

Czy mężczyzna numer 1 jest szefem? Mężczyzna numer jeden nie jest szefem. Wystarczy, że bliżej mu się przyjrzysz. Ma dokładnie zapiętą marynarkę, a więc najprawdopodobniej przyszedł z zewnątrz. Widać, że na co dzień nie porusza się po tym samym biurze.

Mężczyzna numer dwa, mimo że wygląda, jakby był u siebie i ma niezwykle nonszalancką pozę, również nie jest szefem.

Dlaczego? Siedzi na nie tym miejscu. Jak widzisz, fotel szefa jest pusty, ale wisi na nim marynarka, a więc szef musiał ją zdjąć. Teraz już wszystko jest jasne, szef to mężczyzna numer 3.

Zobacz zdjęcie:

test
Fot. dimajadid.net

Ten obrazek to prawdziwy test na spostrzegawczość. Koniecznie pokaż go znajomym i zapytaj, kto ich zdaniem jest tu szefem.

Artykuły polecane przed redakcję Lelum:

źródło: papilot.pl

 

Poprzedni artykułMetody na obgryzanie paznokci – jak pokonać ten szkodliwy nawyk?
Następny artykułNiebywałe sceny w TVP. Andrzej Piaseczny nagle zdjął obrączkę, po chwili znalazła się na palcu kobiety
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.