Dwa tygodnie temu odeszła Barbara Krafftówna. Aktorka ostatnie chwile swojego życia spędziła nie we własnym mieszkaniu, a w domu opieki w Skolimowie, w którym znajduje się wielu artystów w podeszłym wieku.

Wspomniane mieszkanie przepisała jednak w swoim testamencie. Według informacji pozyskanych przez Super Express podarowała je swojemu wnukowi.

Barbara Krafftówna i jej testament

Większości z nas mogłoby się wydawać, że w testamencie swój majątek zapisuje się osobom jak najbliższym. Dlaczego więc Krafftówna zdecydowała się dopiero na wnuka? Powód jest bardzo prosty, choć jednocześnie przykry. Nie miała ona nikogo bliższego od niego. Zarówno jej pierwszy, jak i drugi mąż już nie żyją, podobnie zresztą jak jedyny syn. Właśnie dlatego majątek otrzyma jej 36-letni wnuk, Michał.

Mężczyzna na co dzień nawet nie mieszka w Polsce, a w Kanadzie. Niewykluczone jednak, że to się zmieni, gdyż w spadku otrzymał mieszkanie w kamienicy usytuowanej w centrum Warszawy, którego wartość szacuje się na 1,5 miliona złotych! Oczywiście nie tylko to pozostało mu w spadku, bo po babci zostały jeszcze inne pamiątki, które również mogą okazać się drogocenne. Przede wszystkim dla wnuka będą jednak miały wartość sentymentalną, a jak wiadomo, tej nie równają się żadne pieniądze.

Warto też przy okazji przypomnieć wybitne role Barbary Krafftówny, bo tych było naprawdę wiele. Zagrała chociażby w Granicy, Kłopotliwym Gościu czy Rękopisie znalezionym w Saragossie. W swoim dorobku ma też wiele występów w Teatrze Telewizji.

Była wyjątkową aktorką, co kilka dni temu w studio Dzień Dobry TVN potwierdzała jej koleżanka, Teresa Lipowska. Jak wówczas stwierdziła, dziś już nie ma tak charakterystycznych i niepowtarzalnych artystek.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Zapomniana prezenterka TVP świętuje dziś urodziny. Co teraz dzieje się z Małgorzatą Halber?
  2. Cała prawda o Manowskiej i Brzozowskim wyszła na jaw. Do sieci trafiło nagranie zza kulis „The Voice Senior”
  3. Co się dzieje z Marzeną Rogalską? W sieci pojawiła się seria nagrań

Źródło: pomponik.pl/ Polsat News

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl