Testy na koronawirusa będą wykonywane masowo — media obiegła porażająca wiadomość o sytuacji zaistniałej w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. W sobotę potwierdzono obecność COVID-19 u drugiego pracownika. Miasto musi podjąć konieczne, trudne decyzje. Zostały wprowadzone restrykcyjne zasady w funkcjonowaniu urzędu.

Testy na koronawirusa będą przeprowadzone u wszystkich pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu do piątku — podaje portalkujawski.pl. Na razie nie wiadomo, ile osób mogło mieć bezpośredni kontakt z zarażonymi.

Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu

Marszałek województwa Piotr Całbecki wydał oficjalne oświadczenie dotyczące obecnej sytuacji panującej w Urzędzie. Jak dowiadujemy się z portalkujawski.pl, od poniedziałku 22 czerwca zarządzone jest pobieranie wymazów od wszystkich pracowników.

– Wykryto w naszym urzędzie koronawirusa, dwie osoby mają wynik dodatni. Testy przeprowadzono w ubiegłym tygodniu w piątek. W sobotę wieczorem mieliśmy potwierdzenie drugiego przypadku, w związku z tym wprowadziłem już od dzisiaj nowe zasady, właściwie przywróciliśmy zasady obowiązujące na początku pandemii, aby 1/3 pracowników była w urzędzie była w pracy na miejscu, a pozostali w trybie zdalnej pracy – poinformował marszałek województwa Piotr Całbecki.

  1. Córka Krzysztofa Jackowskiego ujawniła całą prawdę na jego temat. Wypłynęły rodzinne sekrety
  2. Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalne
  3. GIS w trybie pilnym wycofuje popularny produkt. Każdy może mieć go w lodówce, ma groźną bakterię

Testy na koronawirusa przeprowadzane w całej Polsce

Testy, które przeprowadzono w Polsce, wykazały, że od początku epidemii w naszym kraju zachorowało 32 227 osób. Niestety, aż 1359 zmarło na skutek zakażenia COVID-19. Kilka tygodni po zmniejszeniu obowiązujących obostrzeń w mediach pojawiają się doniesienia o coraz to nowszych ogniskach zakażeń o czym pisaliśmy niedawno.

Urząd Marszałkowski w Toruniu podjął natychmiastowe kroki i przywrócił dla największej możliwej ilości pracowników pracę zdalną. Mamy nadzieję, że planowane wykonanie testów na obecność koronawirusa nie przyniesie więcej dodatnich wyników, oraz że szybko uda się zapanować nad sytuacją. 

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jarosław Kaczyński namaści swojego następcę? Zadziwiające doniesienia obiegają media, w PiS robi się gorąco
  2. Chiny potwierdziły. Okropny skandal. Świat przeciera oczy z niedowierzania
  3. Adam ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” pokazał dziecko. Słowa internautów są bezlitosne, przykro patrzeć
  4. Lepiej nie spożywaj popularnych produktów z listy. GIS wycofał wszystkie z nich, mogą być bardzo groźne dla zdrowia
  5. Mężczyzna usłyszał rozpaczliwe piski dobiegające spod ziemi. Kiedy zaczął kopać, jego oczom ukazał się dramatyczny widok
  6. Polacy z zapartym tchem czekali na oficjalne potwierdzenie. Łukasz Szumowski nie pozostawił wątpliwości

Źródła: portalkujawski.pl

 

Poprzedni artykułMinisterstwo Zdrowia bije na alarm. Pilny komunikat do wszystkich polskich mężczyzn
Następny artykułOgromna tragedia w Dzień Ojca, nie żyje 14 osób, w tym aż piątka dzieci. Tragiczne informacje prosto z Chicago
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.