The Voice Kids: zwyciężczyni drugiej edycji programu cierpi na nieuleczalną chorobę: Nie mam za dużo czasu — wyznała. Śpiew pomaga jej walczyć z trudnościami. Młoda wokalistka pomimo przeciwności losu nie przestaje spełniać marzeń.

The Voice Kids: Ania Anika Dąbrowska w trakcie programu przyznała, że cierpi na nieuleczaną chorobę genetyczną. Nastolatka zachwyciła widzów programu, którzy zadecydowali, że to właśnie ona wygrała drugą edycję show. Jak radzi sobie z natłokiem obowiązków?

The Voice Kids: Ania Anika Dąbrowska wygrała drugą edycję

Decyzją widzów Anika wygrała program i odebrała nagrodę z rąk Roksany Węgiel. Nastolatka otrzymała 50 tysięcy złotych i kontrakt z wytwórnią Universal. W finale zaśpiewała swój pierwszy singiel Małe Skrzydła, którego produkcją zajął się Donatan, a tekst napisała sama Cleo — trenerka zwyciężczyni. 

W trakcie programu Ania była uczennicą ósmej klasy szkoły podstawowej Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Pomimo wielu zajęć związanych z edukacją nastolatce nie brakowało czasu na śpiewanie. Jak sama wielokrotnie mówiła, jest to nie tylko jej pasja, ale też sposób na radzenie sobie z problemami. Jednym z poważniejszych, które pojawiły się w życiu nastolatki, jest mukowiscydoza, poważna choroba genetyczna.

Czym jest mukowiscydoza?

Mukowiscydoza to nieuleczalna choroba genetyczna. Przyczyną choroby jest mutacja genu odpowiadającego za transport soli i wody w komórkach. W konsekwencji prowadzi to do wytwarzania nadmiernie lepkiego śluzu, który powoduje zaburzenia w narządach posiadających gruczoły śluzowe. Najbardziej narażone są układy pokarmowy, oddechowy i rozrodczy. Choroba powoduje duże problemy z oddychaniem. Mukowiscydoza jest nieuleczalna.

Dzięki opiece rodziców i lekarzy Anika dobrze się czuje i realizuje swoje marzenia. Teledysk do Małych Skrzydeł ma już prawie 9,5 miliona odsłon na YouTube. Dzięki wytrwałości nastolatka ma na koncie występy u boku gwiazd takich jak Grzegorz Hyży, Justyna Steczkowska, Mietek Szcześniak, Ania Wyszkoni, Skaldowie i Maria Sadowska. Wyruszyła też w trasę koncertową z zespołem 4Dreamers. Jednym z ostatnich sukcesów młodej wokalistki jest występ w Opolu.

ZOBACZ ZDJĘCIA ANIKI:

The Voice Kids
instagram.com/anikadabrowskaofficial

Ania Anika Dąbrowska wygrała drugą edycję programu The Voice Kids.

The Voice Kids
instagram.com/anikadabrowskaofficial

Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy realizuje swoje marzenia. Nie daje chorobie odebrać sobie sił!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Co studiowała Krystyna Pawłowicz? Skończyła prestiżowy kierunek
  2. Pies miał sklejone łapki i związany pysk. Został skazany na pewną śmierć
  3. Bulletproof coffee – co to jest? Kuloodporna kawa podbija świat
  4. Bracia Golec kiedyś nosili krótkie włosy. Ich stare zdjęcia zachwycają
  5. Jak wyglądać bardziej kobieco? Podkreśl swoje największe atuty
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.