Minął już tydzień od śmierci jednego z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, Krzysztofa Krawczyka. Trzy dni temu, 10 kwietnia odbył się jego pogrzeb. Grób artysty, znajdujący się w Grotnikach odwiedzają tłumy ludzi. Fakt opublikował nagranie z miejsca wiecznego spoczynku wokalisty.

Na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka zjawiło się mnóstwo bliskich, przyjaciół i fanów artysty. Teraz mogiła piosenkarza jest zasypana wieńcami i zniczami i codziennie odwiedza ją setki fanów.

Jak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka?

Krzysztof Krawczyk spisał testament już 10 lat temu, jednak już wtedy zdążył zapowiedzieć, że kiedy nadejdzie kres, chce być pochowany razem z mikrofonem, do którego śpiewał przez wiele lat, a także swoimi okularami, które były jednym z jego znaków rozpoznawczych.

Nagrobek wokalisty znajduje się w Grotnikach w woj. łódzkim. Od momentu pochówku piosenkarza odwiedza go setki fanów, którzy pragną odmówić modlitwę i wspomnieć legendę polskiej sceny muzycznej.

Portal Fakt24 Trójmiasto opublikował na Facebooku nagranie, na którym widać tłumy zbierające się nad mogiłą artysty. Codziennie ustawiane są tam nowe znicze i wiązanki, co widoczne jest na umieszczonym wideo.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Krzysztof Krawczyk został pochowany na ścieżce znajdującej się nieopodal grotnickiego lasku, który widać w tle nagrania. W jego pogrzebie udział wzięło wiele znanych osobistości, związanych nie tylko z muzyką.

Kto był na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka?

Na pogrzeb Krzysztofa Krawczyka przybyli najbliżsi członkowie jego rodziny, przyjaciele, a także współpracownicy. Nie zabrakło również udziału najbardziej zagorzałych fanów. Uroczystość miała charakter państwowy i została wyemitowana przez Telewizję Polską.

Wśród tłumu mogliśmy zobaczyć takie osoby jak: Daniel Olbrychski, Andrzej Kosmala, Robert Janowski, czy Norbi z małżonką, który swoim strojem wywołał niemałe oburzenie wśród internautów. Więcej na ten temat przeczytacie >tutaj<. Pierwszy z wymienionych wypowiedział podczas uroczystości bardzo wzruszające słowa:

 Poprosiła mnie jednak twoja ukochana żona Ewa, bym powiedział w tym momencie kilka słów których ona nie ma siły dziś w tej ciężkiej dla niej chwili powiedzieć. Prosiła mnie bym powiedział krótko: „Nie żegnaj, lecz do widzenia”. Bo cóż powiedzieć w takiej chwili – słuchamy.

Wczoraj na antenie TVP telewidzowie mieli okazję usłyszeć największe hity piosenkarza. Takie utwory jak: Bo jesteś Ty, Parostatek, Chciałem być, czy Trudno tak znało mnóstwo Polaków. Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że był jednym z niewielu artystów, którzy łączą pokolenia.

Zobacz wideo:

Nad grobem Krzysztofa Krawczyka zbierają się tłumy. 

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: Fakt24 Trójmiasto Facebook

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl