Pod restauracją Der Elefant w Warszawie zebrał się tłum protestujących. Prawdopodobnie jest to efekt decyzji jej właścicieli o wpuszczaniu do restauracji jedynie osób zaszczepionych, tych, którzy pokażą negatywny wynik na test koronawirusa oraz ozdrowieńców. Policja blokuje wejście do środka. Zebraniu przewodniczy Justyna Socha.

Banery i białe flagi z przekreślonym napisem COVID, powtarzane hasło stop segregacji oraz próba przekroczenia wejścia — tak obecnie przedstawiają się sceny rozgrywane pod restauracją Der Elefant na placu Bankowym w Warszawie.

Warszawa: Protesty pod restauracją Der Elefant

Sytuacja pod omawianym lokalem zrobiła się gorąca, jednak wraz z przybyciem policji protestujący zaprzestali prób przekroczenia progu restauracji. W pewnym momencie z zebranego tam tłumu można było dostrzec dym, który zaraz został ugaszony. Funkcjonariusze policji dbają, by do środka nie dostał się nikt, kto może stanowić zagrożenie.

Zgromadzeniu przewodniczy działaczka organizacji STOP Nop Justyna Socha. Jak można dowiedzieć się z jej Instagrama przed rozpoczęciem protestów na placu Bankowym protestujący byli pod Sejmem. Na miejscu uczestnicy dostają tort i nie brakuje napojów wyskokowych. Z tłumu ciągle słychać hasła – rozgośćcie się, jesteście wolnymi ludźmi – słuchamy.

Od 1 października br. restauracja Der Elefant przyjmować będzie jedynie osoby zaszczepione, ozdrowieńców lub tych, którzy okażą negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jest to pierwszy lokal w Polsce, który zdecydował się na takie rozwiązanie. Właściciel lokalu, Artur Jarczyński udzielił wywiadu dla WPROST, w którym zdradził powody takiej decyzji.

– Gdy podróżowałem latem po Europie, to w wielu krajach, odwiedzenie takich miejsc, jak muzeum, kino, czy restauracja, wiązało się z koniecznością okazania poświadczenia o zaszczepieniu. Było to zupełnie naturalne i zrozumiałe. Każdy był na to przygotowany i nikt z tym nie dyskutował. Dzięki temu mając świadomość, że wewnątrz znajdują się wyłącznie osoby uodpornione, czułem się bezpieczniej i swobodniej. Mając takie doświadczenia zdecydowałem się zaoferować to samo w restauracji Der Elefant. Chciałem, żeby moi goście czuli się tak, jak ja czułem się podczas wspomnianych wizyt – czytamy.

Jarczyński przyznaje, że spodziewał się hejtu, jaki spłynie na jego decyzję, jednak nie ma zamiaru z tym dyskutować. Podkreślił, że ich klienci wciąż są zadowoleni z tego, co serwuje im restauracja.

Zobacz zdjęcia:

Warszawa
fot. lelum.pl
Warszawa
fot. lelum.pl
Warszawa
fot. lelum.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Tomasz Lis w żałobie. Przekazał wiadomość o śmierci cenionego dziennikarza

Źródło: lelum.pl, biznes.wprost.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl