Popularny gigant odzieżowy zamyka swoje sklepy. Mają najgorsze wyniki sprzedażowe od lat. Chyba będziemy musieli się pożegnać ze sklepami, w których mogliśmy kupić wszystko od eleganckiej koszuli po ubranie na trening. Czy to koniec H&M?

Firma, którą w 1947 roku założył Erling Persson ma teraz spore problemy. Sieć H&M planuje zamknąć aż 170 swoich sklepów. Akcje popularnej sieciówki od 9 lat nie były tak niskie. Firma poinformowała, że również początek roku nie był tak dobry, jak się tego spodziewali, jeśli chodzi o sprzedaż.

Spadek sprzedaży

Prezes firmy przyznaje, że spadem sprzedaży oraz ich spadku na giełdzie wynika z tego, że firma nie przystosowała się do zmian zachodzących na rynku. Poza tym, że H&M zamyka aż 170 swoich sklepów, to równocześnie otwiera 390 nowych lokali. Jednak porównując to z wynikami z poprzednich lat, to firma nie ma się czym chwalić. Rok temu na 100 otwartych sklepów przypadało 19 zamkniętych.

ZOBACZ TEŻ: 20+ najdziwniejszych rzeczy, jakie można kupić w internecie

– W sklepach porównywalnych H&M, wyniki były słabe na wielu naszych dużych, dojrzałych rynkach. To odzwierciedla zmianę na rynku z offline do online. Musimy też powiedzieć, że nie poprawialiśmy jakości robienia zakupów tak szybko, jak tego oczekują klienci– komentuje Karl-Johan Persson w wywiadzie dla Reuters.

Firma planuje zmiany, by przystosować się do zmian, jakie zachodzą na rynku. Nie ma jednak informacji, jak skandynawski gigant zamierza to zrobić.

źródło: gazeta.pl