Connect with us

WTF

To koniec H&M? Zamyka wiele sklepów

Opublikowane

-

Popularny gigant odzieżowy zamyka swoje sklepy. Mają najgorsze wyniki sprzedażowe od lat. Chyba będziemy musieli się pożegnać ze sklepami, w których mogliśmy kupić wszystko od eleganckiej koszuli po ubranie na trening. Czy to koniec H&M?

Firma, którą w 1947 roku założył Erling Persson ma teraz spore problemy. Sieć H&M planuje zamknąć aż 170 swoich sklepów. Akcje popularnej sieciówki od 9 lat nie były tak niskie. Firma poinformowała, że również początek roku nie był tak dobry, jak się tego spodziewali, jeśli chodzi o sprzedaż.

Spadek sprzedaży

Prezes firmy przyznaje, że spadem sprzedaży oraz ich spadku na giełdzie wynika z tego, że firma nie przystosowała się do zmian zachodzących na rynku. Poza tym, że H&M zamyka aż 170 swoich sklepów, to równocześnie otwiera 390 nowych lokali. Jednak porównując to z wynikami z poprzednich lat, to firma nie ma się czym chwalić. Rok temu na 100 otwartych sklepów przypadało 19 zamkniętych.

ZOBACZ TEŻ: 20+ najdziwniejszych rzeczy, jakie można kupić w internecie

 – W sklepach porównywalnych H&M, wyniki były słabe na wielu naszych dużych, dojrzałych rynkach. To odzwierciedla zmianę na rynku z offline do online. Musimy też powiedzieć, że nie poprawialiśmy jakości robienia zakupów tak szybko, jak tego oczekują klienci– komentuje Karl-Johan Persson w wywiadzie dla Reuters.

Firma planuje zmiany, by przystosować się do zmian, jakie zachodzą na rynku. Nie ma jednak informacji, jak skandynawski gigant zamierza to zrobić.

źródło: gazeta.pl

komentarze

Reklama

WTF

Chcieli uprawiać seks w aucie, ale udusili się spalinami

Opublikowane

-

udusili się spalinami

Nadzy kochankowie zostali znalezieni w aucie kilka dni po ich śmierci. Najprawdopodobniej chcieli uprawiać tam seks, ale udusili się spalinami.  (więcej…)

komentarze

Kontynuuj czytanie

WTF

Hit! Dwójka chłopców przebrała się za dorosłego, by wejść do kina na jednym bilecie [WIDEO]

Opublikowane

-

Ci chłopacy powinni dostać medal za pomysłowość! Chcieli zobaczyć najnowszy film Marvela Czarna Pantera, zabrakło im jednak pieniędzy na dwa bilety. (więcej…)

komentarze

Kontynuuj czytanie

WTF

Że co?! Na Tygodniu Mody zaprezentowano peruki… na waginy

Opublikowane

-

Właśnie zakończył się Tydzień Mody w Nowy Jorku. Projektancie, zaprezentowali najgorętsze kolekcje na sezon wiosna/lato 2018. (więcej…)

komentarze

Kontynuuj czytanie
Reklama

Grzejące tematy