Coraz więcej gwiazd w swoich publicznych wypowiedziach porusza temat Kościoła Katolickiego i swojego stosunku do jego funkcjonowania. Najpierw głos zabrał Dawid Podsiadło,  teraz swoje zdanie wyraziła Edyta Górniak.

Piosenkarka zdecydowała się na udzielenie szczerego wywiadu, w którym odniosła się do działalności kościoła i tego, co najbardziej nie podoba się w jego zasadach. Wokalistka nie kryła swojego oburzenia i nie szczędziła przekleństw, gdy odpowiadała na pytania dziennikarza.

Edyta Górniak w kilku mocnych słowach wypowiedziała się o instytucji kościoła

Gwiazda znana jest ze swoich bezpośrednich wypowiedzi, w których niejednokrotnie poruszała tematy egzystencjalne i radziła innym, co jest niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka. Obchodzącą dziś 50. urodziny artystka wiele razy szokowała internautów swoimi słowami o niebezpieczeństwach wody butelkowanej albo zdradzając swój prawdziwy wiek, który sięga ponad 2000 lat.

Teraz Edyta Górniak po raz kolejny zaskoczyła swoją wypowiedzią. Tym razem diva postanowiła poruszyć temat Kościoła Katolickiego i tego, jak bardzo nie podoba jej się jego działalność.

W wywiadzie zdradziła, co jest niezbędne, aby instytucja mogła działać prawidłowo. Udzieliła również kilku niezbędnych rad.

 Kościół moim zdaniem trzeba uzdrawiać. Kościół skrył tyle tajemnic i tyle okrucieństwa, i religie mordowały ludzi w imię religii przez tysiące lat. Teraz jest ujawnienie wielu rzeczy, wielu wątków, historii Kościoła i to będzie bardzo trudny rozpad, dlatego to się po prostu musi skończyć, tak jak wiele systemów, które ograniczają wolność człowieka – wyznała Edyta Górniak w rozmowie z portalem „Pomponik”.

Edyta Górniak nie żałuje przekleństw podczas rozmowy o kościele

Gwiazda nie kryła swojego oburzenia, gdy zagłębiła się w funkcjonowanie Kościoła Katolickiego. Podczas rozmowy z serwisem nie szczędziła również przekleństw i innych mocnych słów.

-To się wszystko musi rozpaść. To podeszło tak pod sufit, że się to ro**rzy. Jeśli ktoś nie rozumie, czym jest duchowość, to jest to lenistwo. To jest wyraz lenistwa, ale każdy ma prawo do swojego wyboru. Jedni chcą posiedzieć w książkach i zrozumieć, czym był kod pana Tesli, Einsteina. Jeśli ktoś chciałby pochylić się nad fizyką kwantową, to w tym jest ogromna ilość wiedzy – kontynuuowała wokalistka w tym samym wywiadzie.

Na końcu stwierdziła również, że idea religii nie ma na celu skłócenia, ale pojednanie ludzi.

Religie powstały po to, aby ludzi podzielić i nastawić ich przeciwko sobie. Kiedy są wspólnie dla siebie, łączą swoje siły i cały swój potencjał, to wtedy stanowią siłę – wyznała Edyta Górniak w niedawnej rozmowie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
  2. Powrócisz do żywych w moment. Genialny sposób na pozbycie się bólu gardła
  3. „Jestem gotowa na więcej”. Katarzyna Cichopek przekroczyła swoje granice, obiecała to swojemu synowi

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.