Tomasz Chada to nieżyjący już raper o życiorysie rodem z amerykańskiego filmu. Mężczyzna miał za sobą kłopoty z prawem oraz pobyt w więzieniu. O okolicznościach jego śmierci wciąż mało wiemy, co mnoży domysły i teorie. Jak naprawdę zginął Chada? Jak przebiegało życie tego ulicznego rapera? Tomasz Chada, poszukiwany swego czasu listem gończym, stał się głównym bohaterem filmu Michała Węgrzyna. Kiedy premiera? Warto obejrzeć?

Niejasności wokół śmierci Chady i chęć upamiętnienia go zainspirowały Michała Węgrzyna do nakręcenia filmu pt.: Proceder – jest to także tytuł debiutanckiej płyty artysty. Życie rapera było niewątpliwie burzliwe, głośne oraz intensywne. Tomasz Chada rapował o trudnościach dnia codziennego, tworzył o ulicy i dla ulicy. Muzyka pomagała mu przekształcić często nieprzychylną dla niego rzeczywistość w coś wartościowego. Fani Chady cenili go za jego szczerość i nieprzebieranie w słowach. Mężczyzna był dość wysportowany i trenował na siłowni.

Tomasz Chada: Śmierć

Tomasz Chada – przyczyny śmierci rapera do dziś budzą duże kontrowersje. Trudno mówić o bezpośredniej przyczynie śmierci Chady, ponieważ jego przypadek jest złożony. Raper miał wyskoczyć z okna 14 marca 2018 roku i doznać urazu kręgosłupa. Step Records, wytwórnia Chady, odwołała zapowiedzianą trasę koncertową, ze względu na stan zdrowia mężczyzny i przewiezienie go na leczenie do Mysłowic. Dopiero dalsze wydarzenia wzbudzają podejrzenia fanów.

Chada w szpitalu – to wciąż najbardziej kontrowersyjna kwestia, nawet rok po jego śmierci. Z powodu agresywnego zachowania, Chada został ponownie przeniesiony, tym razem do zakładu psychiatrycznego w Rybniku. Tam zmarł podczas badań. W sprawie śmierci Chady wszczęto postępowanie dotyczące domniemanego przekroczenia uprawnień policji i personelu szpitala.

Fani zadają sobie pytania: dlaczego Chada wyskoczył z trzeciego piętra? Jakie zagrożenie stanowi człowiek z urazem kręgosłupa, leżący w szpitalu? Okoliczności jego śmierci tworzą dziwną układankę, zwłaszcza, że w grę miały wchodzić zażyte przez rapera narkotyki.

Tomasz Chada – dziewczyna

Dziewczyna Chady, Gabriela „Gabi” Gawryszewska (także raperka), odniosła się do śmierci Tomasza Chady, o czym mówiła tak:

Szkoda mi go jako człowieka. Niestety, nałóg zabija. Myślę, że problem tkwił w jego nałogu. To był bardzo dobry człowiek. Tylko był bardzo pogubiony. To nie była jego pierwsza próba samobójcza. Jak byłam w nim w związku, to miał także kilka prób, też walczyłam o jego życie. Miał dużo bliskich osób, ale jak przychodziły święta, to nie miał z kim ich spędzić. Miał mnóstwo osób wokół siebie, ale tak naprawdę był samotny – powiedziała.

Z wypowiedzi Gabi można wnioskować, iż skok z okna miał być próbą samobójczą, a nie nieszczęśliwym wypadkiem, jak sugerują niektórzy. Tomasz Chada: wiek, w którym zmarł to zaledwie 39 lat – raper miał jeszcze wiele lat życia przed sobą.

Tomasz Chada – dzieci

Wielu fanów zastanawia się czy Chada założył rodzinę. Chada dzieci nie miał. Popularne w sieci zdjęcie Chady z dzieckiem ze słynnym opisem “kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” przedstawia niemowlę, którego raper był wujkiem.

tomasz chada
Fot.instagram.com @tomaszchada

Tomasz Chada – film

Problemy rapera z prawem, pobicia i prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu doprowadziły do kary więzienia. Tomasz Chada: więzienie nie zakończyło jego działalności, przeciwnie stało się tematem kolejnych utworów. Pomimo odsiadywania wyroku, nie tracił na popularności a jego kariera nie zakończyła się. Raper wyrażał swoją frustrację i agresję w utworach.

Reżyser Michał Węgrzyn w filmie pt.: Proceder pokazuje brutalność świata rapera, jego problemy, nadzieje i kolejne przeszkody w karierze. Sam zwiastun przepełnia bijąca od pierwszych sekund wulgarność, ale jednocześnie szczerość i wiarygodność rapera. W roli Chady zobaczymy Piotra Witkowskiego, znanego z Dywizjonu 303. Historia prawdziwa, Miasta ‘44 oraz Kamerdynera.

W filmie pojawi się także Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz oraz Agnieszka Więdłocha. Tomasz Chada: Proceder przybliży widzom bardziej osobistą wersję rapera. Kiedy premiera filmu o Chadzie? Premiera filmu w reżyserii Michała Węgrzyna odbędzie się 15 listopada 2019 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tomasz chada
Fot. instagram.com @tomaszchada

Tomasz Chada zmarł w wieku 39 lat.

tomasz chada
Fot.screen z filmu „Proceder”

Na podstawie życia Tomasza Chady powstał film „Proceder”.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Znaki Zodiaku najpiękniejszych ludzi. To te 3 znaki są w stanie rozkochać w sobie cały świat
  3. Tabloid ujawnił zarobki Joanny Kulig w USA. Kwoty przyprawiają o zawrót głowy
  4. Kamera w pokoju dziecka uchwyciła, co robi pies z malutkim chłopcem. Rodzice nie mogli uwierzyć
  5. Pokochaliśmy go w „Świecie według Kiepskich”. Okazuje się, że 58-letni gwiazdor mieszka z mamą i kotem
  6. Okrasa zdradził swój sekret na idealne kotlety schabowe. Tajemnica tkwi w panierce, jedna zmiana ma niezwykły wpływ na smak

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.