Tomasz Dedek obchodzi dzisiaj 63 urodziny. Popularny i niezwykle utalentowany aktor rzadko pojawia się w mediach i sam nie posiada oficjalnych profili w mediach społecznościowych. Nie zmienia to faktu, że często można przeczytać o nim w internecie. W dniu dzisiejszym bez wątpienia stanie się to wielokrotnie. Czego życzycie artyście?

Urodziny aktorów są szeroko komentowane. Wówczas zazwyczaj następuje wspomnienie przebiegu kariery zawodowej danego artysty, nad którą internauci wielokrotnie wpadają w zachwyt. Z dniem dzisiejszym swoją 63 rocznicę przyjścia na świat obchodzi znany i lubiany aktor Tomasz Dedek.

Tomasz Dedek obchodzi urodziny

Zasługi, jakie wniósł na Polską scenę teatralną, są nieocenione. Tomasz Dedek, którego fani kina mogą podziwiać już od wielu lat, obchodzi dzisiaj 63 urodziny. Aktorzy obchodzący swoje jubileusze znajdują się w centrum zainteresowania. Z uwagi na ogromne zainteresowanie fanów są to bardzo gorące tematy. Dziś nie jest inaczej. Tomasz Dedek to zasłużony aktor, którego fani mogą kojarzyć z mnóstwa ról, które odegrał w swojej zawodowej karierze.

W 1981 roku artysta ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jednak popularność zaczął zyskiwać jeszcze wcześniej. W 1979 roku wcielił się w postać strzelca o pseudonimie Orzeł w filmie pt. Godzina W. Później jego kariera nabrała zawrotnego tempa.

Role Tomasza Dedka

Ilość ról, w jaką wcielił się dzisiejszy jubilat, jest ogromna. Jednak warto wspomnieć te, które przyniosły mu największa popularność. Pierwsza poważna rola Tomasza Dedka, poza wspomnianą wcześniej w filmie Godzina W, była postać Wawra w filmie pt. Psy z 1992 roku. Wcześniej wcielał się w mnóstwo postaci, jednak w większości były to role drugoplanowe.

Bardzo dużą popularność przyniosła mu rola Jędruli Kossonia z popularnego serialu Rodzina Zastępcza, emitowanego w latach 1999 – 2009 na antenie telewizji Polsat. Aktora można jeszcze kojarzyć filmu Poranek Kojota, gdzie wcielał się w postać Małego, człowieka gangstera o pseudonimie Dziki. Poza sceną udziela się także jako aktor dubbingowy. W 2019 roku wyznał, że zdiagnozowano u niego raka prostaty. Przeszedł chemioterapię i radioterapię.

Życzymy dużo zdrowia i mnóstwo siły! A wy czego życzycie aktorowi?

Poprzedni artykułTłumy ruszą do Pepco, w sklepie znowu pojawił się produkt, którego pragną tysiące. Cena zachęca jeszcze bardziej
Następny artykułDaniel: ”Spotykam się tylko z dziewczynami z rozbitych rodzin. Za odrobinę czułości robią rzeczy, jakich sobie nie wyobrażacie”
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.