Tomasz Komenda został tatą! Wczoraj, 30 listopada po godzinie 15:00 na świat przyszedł jego syn. Wspaniałą nowinę przekazała dziś fundacja Braci Collins, która serdecznie pogratulowała swojemu współpracownikowi. W komentarzach z kolei gratulacje pozostawiło mnóstwo internautów, my także się dołączamy.

Tomasz Komenda informował wcześniej, że razem z narzeczoną spodziewają się dziecka. Mężczyzna był nawet gościem Dzień dobry TVN przy okazji premiery filmu inspirowanego jego historią, już wtedy mówił, że jego synek będzie miał na imię Filip.

Tomasz Komenda został ojcem

Tomasz Komenda po latach trudnych doświadczeń, w końcu ułożył sobie życie. Komenda zawsze mógł liczyć na wsparcie narzeczonej Anny Walter, która także jest mamą jego dziecka.

Pracownicy fundacji Braci Collins udzielili szczegółowych informacji dotyczących przyjścia na świat młodego Komendy:

It’s a boy! Wczoraj nasz fundacyjny przyjaciel, Tomek Komenda wraz z narzeczoną, zostali rodzicami. Filip przyszedł na świat o godzinie 15:03. Gratulujemy! – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Tomasz Komenda niewinny

Historią Tomasza Komendy swego czasu żyła cała Polska. Mężczyzna został oskarżony winnym gwałtu i zabójstwa 15-letniej Małgorzaty K. Któryś ze świadków wskazał go, jako winnego tego czynu co przyczyniło się do postawieniu wyroku dożywocia.

Po 18 latach Komendzie udało się nareszcie udowodnić, że nie ma nic wspólnego z gwałtem i zabójstwem nastolatki. Rodzice dziewczynki byli oburzeni uniewinniającą decyzją sądu. W 2018 roku mężczyzna opuścił więzienie i mógł się ubiegać o zadośćuczynienie.

Mimo że jego koszmar teoretycznie się skończył, mężczyzna jeszcze w tym roku żalił się, że nie może prowadzić normalnego życia:

Oczywiście, że nie mogę sobie w piątek wyjść do lokalu i napić się browara. Nie ma w moim życiu takich wieczorów, bo jak tylko wejdę do jakiejś knajpy, od razu mnie pokazują sobie palcami, głośno o mnie mówią. I to przeszkadza. Na początku to było fascynujące, po dwóch latach jest bardzo męczące. Ja przynajmniej po tej stronie chciałbym już normalnie funkcjonować – mówił w wywiadzie dla portalu magazyn.wp.pl

Sprawą Krzysztofa Komedy żyła i żyje nadal cała Polska. Na podstawie jego historii powstał film:25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, który dodatkowo uczynił go osobą publiczną. Liczymy, że mimo zainteresowania mediów Komenda i jego narzeczona będą spokojnie cieszyć się rodzicielstwem i jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

It’s a boy! ????
Wczoraj nasz fundacyjny przyjaciel, Tomek Komenda wraz z narzeczoną, zostali rodzicami. Filip przyszedł na świat o godzinie 15:03. Gratulujemy!

Opublikowany przez Fundacja Braci Collins Wtorek, 1 grudnia 2020

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl