Tomasz Komenda przez 18 lat odsiadywał karę za zgwałcenie i zamordowanie 15-letniej Małgosi. Prokurator przyznał, że wymiar sprawiedliwości zawiódł, a skazany, który spędził w więzieniu 18 lat, był niewinny. Teraz wyszedł na jaw kolejny absurd. Tomasz Komenda zapłaci za 18-letni pobyt w więzieniu?

Sprawa niesłusznie skazanego Tomasza Komendy wstrząsnęła społeczeństwem. Mężczyzna spędził najlepsze lata swojego życia w więzieniu.

Tomasz Komenda ma prawo do wysokiego odszkodowania

Komenda siedział w więzieniu aż 18 lat, zanim został zwolniony. Na jego winę nie było żadnych poważnych dowodów. Mimo to został skazany. Dopiero po wielu latach, kiedy śledczy powrócili do tej sprawy, okazało się, że Tomasz jest niewinny.

Tomasz Komenda ma prawo do bardzo wysokiego odszkodowania. Według ekspertów powinien otrzymać milion złotych za każdy rok spędzony w więzieniu. Jeśli sprawa wydarzyłaby się w Stanach Zjednoczonych, to należałoby mu się nawet kilkadziesiąt milionów dolarów.

Tomasz Komenda musi ZAPŁACIĆ za pobyt w więzieniu?

Niestety w Polsce wygląda to trochę inaczej. Okazuje się, że polski wymiar sprawiedliwości ma prawo odliczyć Komendzie z odszkodowania całkowity koszt jego utrzymania w więzieniu.

Według prawników Tomasz otrzyma 2 miliony odszkodowania. Jeśli władze odliczą od tej kwoty koszt wyżywienia Tomka, to zostanie ona uszczuplona o 32 tys. zł.

Jak wiemy, Polska to kraj absurdów, gdzie wszystko jest możliwe. Zresztą świadczy o tym skazanie Tomka bez mocnych dowodów. Scenariusz, w którym skazany za niewinność Komenda musiałby zapłacić za swój pobyt w więzieniu, wydaje się całkiem możliwy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje finalistka programu Top Model. Podejrzewa się samobójstwo
  2. Jessica Mercedes wygląda jak mężczyzna?! Fani twierdzą, że to konsekwencje operacji
  3. To naprawdę ona?! Gessler pokazała zdjęcie z młodości, zaniemówiliśmy

Źródło: pikio.pl

Poprzedni artykułMatka upiekła swoich synów w piekarniku. Wszystko transmitowała na żywo
Następny artykułStworzono lody, które leczą kaca