Tomasz Komenda jest znany wielu Polakom. Jego sprawa niesłusznego oskarżenia i skazania przez sąd na więzienie, w którym przebywał przez 18 lat pomimo niewinności, wstrząsnęła wszystkimi. Na szczęście po wyjściu z zakładu ułożył sobie życie – ma nawet syna o pięknym imieniu.

O dramatycznej historii niesprawiedliwego wyroku i odsiadki powstał film w reżyserii Jana Holoubka „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. O jego losach powstało też wiele programów – był nawet gościem w „Dzień dobry TVN”.

Syn Tomasza Komendy

Na szczęście Tomasz po wyjściu na wolność odnalazł miłość i rodzinne szczęście. Komenda i jego żona Anna Walter 10 miesięcy temu zostali rodzicami. Ich syn urodził się 30 listopada 2020 roku we Wrocławiu. Zdjęcie maleństwa opublikował szpital, w którym rodziła Anna.

Imię i płeć znamy dzięki braciom Collins, w których fundacji pracował Komenda. Jego syn otrzymał imię Filip. Szpital poinformował, że chłopiec po urodzeniu otrzymał 10 punktów w skali Apgar i ważył 3630 gram.

Imię Filip pochodzi ze starożytności, ma greckie korzenie. Miano to nosił między innymi ojciec Aleksandra Wielkiego (Filip II Macedoński), wielu świętych kościoła katolickiego, królów (między innymi Filip IV Piękny) i artystów (na przykład Phil Collins).

Zdjęcia dumnej Anny i syna Tomasza Komendy są naprawdę rozczulające. Życzymy dużo szczęścia całej rodzinie.

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Kolejny po Beacie P. legendarny polski gwiazdor w tarapatach. Zajmuje się nim prokuratura