Sąd Najwyższy oficjalnie: Tomasz Komenda uniewinniony. To koniec koszmaru mężczyzny, który w więzieniu spędził 18 lat – za zbrodnię, które nie popełnił! Ta decyzja jest również sygnałem, że Komenda może strać się o zadośćuczynienie. Niestety, rodzice zamordowanej są załamani, ten wyrok oznaczy, że swój dramat będą przechodzić od początku. 

Czy odszkodowanie za spędzenie 18 lat z brutalne zamordowanie i gwałt na 15-letniej dziewczynie, będzie najwyższy w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości? Sprawą są załamani rodzice 15-letniej Małgorzaty K.

– Rodzice Małgosi przeżywają koszmar. Tyle lat prosili prokuraturę o wznowienie śledztwa to po, by ująć pozostałych morderców. A gdy w końcu wznowiono postępowanie, to okazało się, że zamiast ujęcia sprawców wypuszcza się innego. Ciężko im to przyjąć, choć jedynym pocieszeniem jest to, że niewinny człowiek już nie siedzi w więzieniu – powiedziała Wirtualnej Polsce mec. Ewa Szymecka, pełnomocnik rodziny.

Tomasz Komenda uniewinniony. Dramat rodziców trwa

Rodzice zamordowanej 15-latki są zdruzgotani. Na wolność wyszedł człowiek, który nie zrobił krzywdy ich córce. Niestety oznacza to, że na wolności nadal jest morderca ich dziecka.

–  Rodzice Małgosi są rozżaleni. Teraz mamy bohatera, człowiek cieszy się wolnością, ale co z ich dzieckiem? Nadal jest zamordowane. Nadal nie ma sprawców. Jest tylko jeden podejrzany. Teraz najważniejsze jest to, by wreszcie skazano tych, którzy odebrali życie Małgosi. – powiedziała dla Wirtualnej Polski mecenas rodziny.

Sąd najwyższy podjął decyzję o uniewinnieniu Tomasza Komendy, ale co z prawdziwym sprawcą tragedii? Czy uda się w końcu go znaleźć i postawić przed wymiarem sprawiedliwości?

źródło: wiadomosci.wp.pl

ZOBACZ TEKST:

  1. Jest źle. „Boczek” z Kiepskich walczy z ciężką chorobą
  2. Najsłynniejsza polska artystka okazała się biseksualna. Zmarła podczas snu
  3. Szapołowska w rozpaczy. Opuścili ją wszyscy przyjaciele