Lelum.pl > Nowości > Tomasz Komenda znowu trafi za kratki? Prawnik nie ma dobrych wieści. "Jest milion okoliczności po drodze"
Marcin Gałązka
Marcin Gałązka 30.03.2023 18:27

Tomasz Komenda znowu trafi za kratki? Prawnik nie ma dobrych wieści. "Jest milion okoliczności po drodze"

Tomasz Komenda
fot. KAPiF

Tomasz Komenda przez 18 lat niesłusznie siedział w więzieniu za rzekomy gwałt i zabójstwo nastolatki. Po wyjściu z zakładu karnego otrzymał 13 milionów złotych odszkodowania. Teraz ma jednak kolejne kłopoty, a prawnicy twierdzą, że jego sytuacja nie wygląda dobrze.

Po wyjściu na wolność wiele osób kibicowało Komendzie, aby powrócił do normalnego życia. Jego sprawa zrobiła się naprawdę głośna.

Tomasz Komenda w konflikcie z byłą partnerką

Komenda ma teraz spore kłopoty. Była partnerka, z którą doczekał się dziecka, domaga się od niego alimentów. Sam zainteresowany twierdzi, że bardzo kocha ich syna, a kontakt z nim był mu wielokrotnie utrudniany.

Kobieta domaga się teraz 4,5 tysiąca złotych alimentów miesięcznie. Zdaniem Komendy jest to zdecydowanie zbyt duża kwota, ale mimo to został na niego nałożony obowiązek alimentacyjny.

Wdowa po Emilianie Kamińskim w czułych objęciach na premierze spektaklu. Tak teraz wygląda Justyna Sieńczyłło

Tomasz Komenda może wrócić do więzienia?

“Fakt” skontaktował się w sprawie Komendy z prawnikiem. Krzysztof Izdebski mówi, że za trzy miesiące niepłacenia alimentów można trafić do więzienia. Dodaje jednak, że jest to ostateczność, a celem tego przepisu jest zagrożenie karą, aby pieniądze były wpłacane.

-Zanim wróci do więzienia, jest milion okoliczności po drodze. Podkreślam, najważniejsze w postępowaniu alimentacyjnym nie jest to, żeby wsadzić kogoś do więzienia, tylko to, żeby on zaczął płacić - tłumaczy w rozmowie z “Faktem” Krzysztof Izdebski.

Tomasz Komenda musi płacić alimenty na syna

Podobnie wypowiada się inna prawniczka, która specjalizuje się w sprawach związanych z alimentami. Mecenas Agnieszka Dębowska-Szymańska mówi dla “Faktu”, że Komenda musi płacić alimenty, bo może się w jego przypadku powtórzyć sytuacja jak u Antoniego Królikowskiego. 

Przypomnijmy, że Joanna Opozda zawiadomiła sąd o tym, że aktor nie wypełnia obowiązku. Gdyby podobnie stało się w przypadku Komendy to mógłby on ponownie wylądować w więzieniu.

Tomasz Komenda
fot. KAPiF

Źródło: jastrzabpost.pl