Platforma Netflix ma do zaoferowania bardzo dużo serialowych produkcji. Zarówno autorskich, jak i nie. Kobiece seriale są tam obecne i jest ich sporo! Zobaczcie, co warto oglądać.

Nie tylko „Orange Is the New Black”. Produkcje o młodych, zdolnych i przebojowych kobietach bombardują platformy streamingowe. Silna postać kobieca to przepis na sukces serialu.

TOP 5 Kobiece seriale

1.”Jane the Virgin”

Rewelacyjny serial komediowy stylizowany na telenowelę brazylijską. Stylizowany, bo do owej dużo mu brakuje;) Klimat produkcji jest nie do podrobienia, z ekranu dociera do nas feeria barw i niecodziennych stylizacji. Młoda dziewczyna zostaje omyłkowo zapłodniona. Przypadkowa ciąża powoduje szereg absurdalnych sytuacji. Nominowana do Złotego Globu, Gina Rodriguez błyszczy na ekranie swoim talentem komediowym, uśmiechem i niesamowitą energicznością. To trzeba zobaczyć.

2. „Unbreakable Kimmy Schmidt”

Dziewczyna, która spędziła w bunkrze kilka ładnych (no dobra, bardziej przerażających) lat, w końcu wydostaje się na Ziemię. Ma sporo do nadrobienia. Kimmy, grana przez Ellie Kemper, reaguje entuzjazmem dosłownie na wszystko. Sklepowe dekoracje, najnowsze osiągnięcia techniki, system edukacji… To wszystko budzi jej zdumienie i zmusza do podejmowania bardzo nietypowych aktywności. Postać Kimmy jest przerysowana, posiada ona swój własny, niepodrabialny styl. Kanarkowe sweterki, różowe sneakersy to norma dla tego sympatycznego rudzielca. Największym trendem zawsze pozostanie bycie sobą.

3.”Gossip Girl”

Klasyk, stylizacje noszone przez uczennice prestiżowego liceum, Blair Waldorf i Serene van der Voodsen (Leighton Meester, Blake Lively) zyskały miano kultowych. Trochę słabo nie znać tego niezwykle angażującego, obfitującego w eleganckie, wymyślne outfity, serialu. Jest na co popatrzeć i czym się inspirować, dodatkowo bohaterki nie są papierowe, a krwiste i bardzo wyraziste. Duża w tym zasługa Erica Damana, stylisty pracującego przy produkcji. Kto nie widział, must see.

4. „Szefowa”

Serial, o tym, jak powstawała niegdyś najpopularniejsza na świecie platforma sprzedająca ciuchy z second-handów, „Nasty Gal”. Niestety nie został przedłużony o drugi sezon, możemy cieszyć się jednak pierwszym. W produkcji obserwujemy, jak butna Sophia Amarusso kreuje raczkujące imperium modowe. Obserwujemy, jakie wydarzenia wpłynęły na to, że zdecydowała się postawić wszystko na jedną kartę i wykreować markę, za którą po dziś dzień wdzięczne są trendsetterki.

5. „Crazy Ex-girlfriend”

Komedia w połączeniu z musicalem. Absurdalna, niesamowicie inspirująca. Większość scenariusza to autorskie pomysły Rachel Bloom, komiczki wcielającej się w fanatyczną Rebecce Bunch. Rebecca rzuca pracę, wyprowadza się z dużego miasta i przeprowadza do małego miasteczka w Kalifornii, bo tam mieszka jej niespełniona, szkolna miłość. Nie spocznie, póki jej nie odzyska. Pod płaszczykiem humoru serial ukazuje do czego doprowadza zaburzone poczucie własnej wartości.

ZOBACZ TEŻ:

  1. List czytelniczki. „Sponsoring zniszczył mi życie”
  2. Miód spadziowy – niezwykłe właściwości oraz wartości odżywcze
  3. 5 orientacji seksualnych, o których istnieniu nawet nie miałeś pojęcia