Torebka zgubiona w szkolnych murach wydawała się być nie do odzyskania przez uczennicę. Wszystko zmieniło się ponad 60 lat później, kiedy nagle stało się coś zupełnie niewiarygodnego… Ta historia ma zwieńczenie jak z filmu!

Kobieta myślała, że straciła ją na zawsze. Ponad 60 lat później torebka została odnaleziona przez całkowity przypadek w miejscu, w którym nikt się tego nie spodziewał. Sprawa trafiła na Facebooka i dzięki temu szybko udało się ustalić kto jest jej właścicielką/

Torebka odnaleziona po latach

Pewnego dnia szkolny serwisant zauważył coś nietypowego w szczelinie ściany. Okazało się, że jest to… damska torebka. Jak się później okazało, zguba była zaklinowana pomiędzy szafką a ścianą przez ponad 60 lat! Mężczyzna ostrożnie wyjął znalezisko z otchłani i przekazał pracownikom placówki. To natychmiast uruchomiło poszukiwania właścicielki.

Torebka skrywała przedmioty z innej epoki. Kobieta musiała uczęszczać do szkoły kilkadziesiąt lat temu, a od tamtej pory wiele się zmieniło. To uświadomiło pracownikom szkoły, że odnalezienie właścicielki nie będzie wcale proste.

W środku znajdowały się liczne drobiazgi codziennego użytku sprzed kilkudziesięciu lat, takie jak kobiece akcesoria do makijażu, przybory szkolne do pisania i linijka, karty członkowskie i bilety, a także fotografie rodzinne niosące ze sobą historię.

  1. Rafał Brzozowski planuje ślub. Kim jest jego piękna ukochana?
  2. Siostra Anny Przybylskiej ujawniła jak wygląda jej grób. Łzy same płyną do oczu
  3. Nie żyje 25-letnia piosenkarka. Zginęła potrącona przez samochód

Historia czerwonej torebki

Znalazcy zguby postanowili zwrócić się po pomoc do użytkowników Internetu. Opublikowali post ze zdjęciami wszelkich znalezionych przedmiotów, a nawet zdjęciem samej właścicielki, opisując wyjątkową sytuację. Internauci zaczęli przesyłać zdjęcia między sobą i udostępniać wpis dalej, a potęga social mediów jak zawsze okazała się skuteczna.

W ten sposób udało się ustalić, która uczennica była posiadaczką zguby. Właścicielką torebki okazała się Amerykanka, Patti Rumfola z Ohio. Pracowała jako nauczycielka w szkole średniej, a także była projektantką kostiumów.

Niestety, kobieta zmarła w 2013 roku w wieku 71 lat. Jak się okazało, ta czerwona torebka zaginęła w szkole jeszcze w 1957 roku. Po odbiór przedmiotów zgłosiło się jej pięcioro dzieci. Rodzeństwo podzieliło się nawet między sobą znalezionymi w torebce drobnymi pieniędzmi.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

torebka
facebook.com/NCCSvikings

Torebkę w szczelinie zauważył szkolny serwisant.

torebka
facebook.com/NCCSvikings

Po zawartości wnętrza udało się ustalić, kto jest właścicielką zguby.

torebka
facebook.com/NCCSvikings/

W środku znaleziono mnóstwo starych przyborów i kosmetyków.

torebka
facebook.com/NCCSvikings

Okazało się, że torebka należała do Patti Rumfoli, zmarłej w 2013 roku. Po odbiór przedmiotów zgłosiła się piątka jej dzieci.

ZOBACZ TEŻ:

  1. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  2. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  3. Masz stare rajstopy? Nie wyrzucaj ich, znamy 5 sposobów na ich genialne wykorzystanie
  4. Kim jest Krzysztof Radzikowski z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia o jego sukcesach
  5. Sąd zajmie się sprawą grobu Piotra Woźniak-Staraka. Doszło do złamania prawa?
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce

źródło: fakt.pl, CNN

Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.