Trąba powietrzna zrównała Polskie miasteczko z ziemią. Mieszkańcy miejscowości na Lubelszczyźnie błagają o pomoc, aby odzyskać dach nad głową, niestety mogą liczyć tylko na siebie. Kataklizm zerwał dachy, zburzył domy, zniszczył całe dobytki — Żmudź jest doszczętnie zrujnowana. 

Trąba powietrzna, która przeszła nad jedną z polskich gmin w czerwcu tego roku, spowodowała nieodwracalne straty wielu domostw i gospodarstw. Niestety, mieszkańcy, choć błagają o pomoc, są zdani tylko na siebie.

Trąba powietrzna zniszczyła miasto w Polsce

Od początku lata w Polsce niemal codziennie obywatele otrzymują ostrzeżenia dotyczące niebezpieczeństw meteorologicznych. Niestety, w gminie Żmudź na Lubelszczyźnie sprawdził się najgorszy możliwy scenariusz. 11 czerwca 2020 roku nad miejscowością przeszła prawdziwa trąba powietrzna.

Do dziś większość mieszkańców została bez pomocy związanej z utratą dobytku, gospodarstwa czy możliwości zarobku. Według informacji podanych na portalu polsatnews.pl, po zniszczeniach spowodowanych burzą pomoc uzyskali tylko ci, którzy stracili swoje domy. Niestety rolnicy utrzymujący się z gospodarstw nadal mogą liczyć tylko na siebie.

  1. Céline Dion pokazała się bez makijażu. Brak słów, ciężko uwierzyć, jak naprawdę wygląda artystka
  2. Nieprawdopodobne, ile Kozidrak ma lat, wygląda na młódkę. W jej jadłospisie tkwi sekret na przepiękny wygląd
  3. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Resort przestrzega Polaków, chodzi o obostrzenia

Tornado w Polsce

Mieszkańcy gminy, w której przeszła trąba powietrzna, relacjonują porażający przebieg wydarzeń. Według ich zeznań kataklizm podrywał w powietrze całe dachy i zbierał ze sobą wszystko, co stanęło mu na drodze.

– Trąba powietrzna podrywała wszystko od strony lasu, te gałęzie, wszystko szło na nas. Co zerwało, to zerwało, resztę dachu zostawiło, opuściło z powrotem. Gdyby nie drzewo, to wszystko wbiłoby się w dom — powiedziała mieszkanka poszkodowanej miejscowości w wywiadzie dla polsatnews.pl. 

Teraz mieszkańcy lubelskiej miejscowości błagają o pomoc. Koszty, które niektórzy z nich muszą pokryć, by wszystko odbudować, przekraczają ich możliwości.  

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Trąba powietrzna
Screen z programu „Interwencja”

Trąba powietrzna, która przeszła nad gminą na Lubelszczyźnie, zniszczyła domy i gospodarstwa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najnowszy, zaskakujący ranking przed II turą. Rafał Trzaskowski dopiero na 3. miejscu
  2. 50 osób nie żyje, kilkanaście zaginionych, a może być gorzej. Wiadomość ze świata poraża
  3. Dramatyczny wypadek autobusu w stolicy. Nieoficjalnie wiadomo, że kierowca mógł być pod wpływem substancji psychoaktywnych
  4. Młoda kobieta pokazała, jak wygląda jej ciało po 3 dzieci. Ze łzami w oczach wstawiła zdjęcia
  5. Polski gwiazdor pokazał się z inną kobietą. To dla niej zostawił żonę i dzieci?
  6. Najpierw można było dostać po 5 tys. złotych. Teraz nawet 10 razy więcej

Źródło: polsatnews.pl, interwencja.polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułUczestnicy konferencji prasowej Trzaskowskiego pękali ze śmiechu. Padło pytanie, po którym wszyscy śmiali się do rozpuku
Następny artykułZaginęła Dorota Janiczek. 2 lipca wyszła z domu, miała kierować się do Rudy Śląskiej
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.