Nie żyje Lech Gwit, wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, znany z pamiętnych ról wykreowanych na deskach wielu polskich teatrów, a także w filmach Andrzeja Wajdy, Jana Jakuba Kolskiego czy Wojciecha Marczewskiego. Szerszej publiczności znany był między innymi z „Pierwszej miłości”. O śmierci artysty poinformował ZASP. Miał 84 lata.

Zmarł Lech Gwit

Związek Artystów Scen Polskich opublikował przykre informacje na profilu w mediach społecznościowych.

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł Lech Gwit, znakomity aktor teatralny i filmowy, którego pamiętamy z kreacji stworzonych na deskach Lubuskiego Teatru, ale też w filmach – przekazano.

Gwit debiutował na scenie 60 lat temu, w tym czasie jego teatralne poczynania mogli zobaczyć między innymi mieszkańcy Wrocławia, Katowic, Olsztyn, Bydgoszczy, Łodzi czy Zielonej Góry. Wykreował blisko 120 ról.

Artysta znany był również z ról filmowych (pojawił się między innymi w produkcjach Wajdy i Kolskiego) oraz telewizyjnych (widzowie kojarzą go z „Pierwszej miłości”, „Plebanii” i „Dwóch stron medalu”).

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

ZASP poinformował, że pogrzeb aktora odbędzie się 1 października we Włókach pod Bydgoszczą.

 

Źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Tomasz Lis w żałobie. Przekazał wiadomość o śmierci cenionego dziennikarza

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.