Polsat News dowiedział się, że z Odry wyłowiono w niedzielę niezidentyfikowane dotąd ciało. Nie można wykluczyć, że to zwłoki poszukiwanego od poniedziałku 15-latka. 14 maja odnaleziono ciało jego kolegi.

Podczas identyfikacji z udziałem rodziny potwierdzono, że ciało znalezione należy do 13-letniego Filipa. Teraz według nieoficjalnych informacji odnaleziono jego kolegę. 

Wiadomość z ostatniej chwili. Znaleziono ciało

Na razie nie możemy potwierdzić, czy ciało należy do poszukiwanego nastolatka. Trwają czynności identyfikacyjne – w rozmowie z TVN24 potwierdził Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Działania służb od początku były skoncentrowane wzdłuż rzeki Odry. Na miejscu pracowali płetwonurkowie, w tym ceniony w środowisku Marcel Korkuś, który rok temu znalazł ciało 3,5-letniego Kacperka. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób odnaleziono drugie ciało.

– Pod uwagę są brane różne hipotezy m.in., że mogli zgubić się w lesie, uciec z domu lub mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku – mogli wpaść do wody – mówiła kilka dni temu podinsp. Małgorzata Stanisławska z policji w Zielonej Górze dla Interii.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Niestety sprawdza się najczarniejszy scenariusz. Przed kilkoma minutami skończyły się czynności identyfikacyjne. Ze stuprocentową pewnością możemy potwierdzić, że ciało wyłowione dziś nad ranem przez żołnierzy z Odry to ciało zaginionego 13-letniego Filipa – mówił w piątek Marcin Maludy.

Zwłoki 13-letniego Filipa zostały odnalezione przez żołnierzy w nurcie rzeki na obszarze poligonu wojskowego w pobliżu Osiecznicy w pow. krośnieńskim. Jak podaje polsatnews.pl, to około 50 km w dół rzeki od Ledna. Rodzice nastolatka otrzymali pomoc psychologiczną.

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

  1. Sukces Małgorzaty Rozenek. Gwiazda właśnie przekazała wieści
  2. Pogoda. Ostrzeżenie pierwszego stopnia w ogromnej części kraju
  3. Zagadka, która sprawdza nieszablonowe myślenie. Wiele osób się nad nią głowi

Źródła: polsatnews.pl, tvn24.pl

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.