Właśnie dotarła do nas tragiczna wiadomość. Nie żyje Andrzej Kalinin, wielki Polak, który otrzymał wiele nagród za swoją działalność artystyczną. Mężczyzna odszedł 7 czerwca w wieku 88 lat. Informację o jego śmierci przekazał między innymi portal czestochowskie24.pl

Nie żyje Andrzej Kalinin – polski pisarz, publicysta, laureat wielu nagród. Artysta odszedł w wieku 88 lat, szczegóły jego śmierci nie są jednak znane. 

Nie żyje Andrzej Kalinin

Portal czestochowskie24.pl przekazał informację o śmierci wielkiego Polaka. Nie żyje Andrzej Kalinin, który był jednym z najbardziej cenionych pisarzy. 

Mężczyzna zdobył takie wyróżnienia jak Złota Odznaka „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”, order „Zasłużony dla Kultury Polskiej Gloria Artis”, a także Nagrodę Literacką Czesława Miłosza czy Nagrodę im. Karola Miarki za całą swoją twórczość. To jednak nie wszystko. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

W 1998 roku Kalinin otrzymał „Złoty Krzyż Zasługi”, z rąk samego Prezydenta RP. W 2003 trafiła do niego Nagroda Starosty Częstochowskiego w dziedzinie kultury.

Andrzej Kalinin urodził się 25 listopada 1933 w Jędrzejowie. Jego pierwszą książką wydaną w 1993 roku była pozycja zatytułowana „…i Bóg o nas zapomniał”. 

Niestety, ceniony artysta zakończył swoją ziemską wędrówkę i 7 czerwca udał się na tamten świat. Andrzej Kalinin zmarł w wieku 88 lat. Przyczyna jego śmierci nie jest znana. Informacje o jego pogrzebie zostaną przekazane już wkrótce. 

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego. 

Zobacz zdjęcie: 

 

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

Źródło: czestochowskie24.pl, andreovia.pl

Poprzedni artykułEdzia z „Królowych życia” pokazała zdjęcie prosto z salonu piękności. Fani zdębieli „Pani Edyto co oni z Pani zrobili?”
Następny artykułKobieta myślała, że nosi w brzuchu sześcioraczki. Kiedy zaczęła rodzić, lekarze przeżyli wstrząs
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.