Transport publiczny również odczuje luzowanie obostrzeń, które od 18 maja mają wejść w życie wraz z 3 etapem odmrażania gospodarki. Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej poinformował, że od przyszłego poniedziałku limit pasażerów podróżujących jednym pojazdem zostanie zwiększony. Zmiany dotyczą wszystkich środków komunikacji, od autobusów, po tramwaje i metro. 

Już wkrótce zrealizowany zostanie 3 etap odmrażania gospodarki, który odnosi się również do transportu publicznego. Jak poinformował premier, limit podróżujących pasażerów zostanie zwiększony, jednak to do zarządcy transportem należy decyzja czy skorzysta z tego przywileju, czy też nie. 

Transport publiczny: zwiększenie limitu pasażerów

Do tej pory jednym środkiem transportu mogła poruszać się liczba osób odpowiadająca połowie miejsc pojazdu. Jednak od 18 maja, limit ten ma zostać częściowo zwiększony. Już w poniedziałek na pokład wejdzie tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących, lub 30 % miejsc zarówno siedzących jak i stojących, bo te również teraz brane są pod uwagę. 

Najlepiej wytłumaczyć to na przykładzie: w sytuacji kiedy pojazd ma 30 miejsc siedzących i np. 70 stojących, to do autobusu wejdzie 30 osób, jednak połowa miejsc siedzących powinna zostać wolna. Nie wiadomo jeszcze czy zmiany zostaną wprowadzone we wszystkich środkach transportu, bowiem ostateczna decyzja należy do zarządcy.

  1. Nadchodzi wiadomość, która zmieni życie Polaków. Właśnie spełnił się dla nas najczarniejszy scenariusz
  2. Z ostatniej chwili: Komisja Europejska podjęła decyzję w sprawie otwierania granic
  3. Agnieszka Chylińska próbowała ukryć prawdę przed mediami. Mąż artystki to jej największa tajemnica

3 etap odmrażania gospodarki 

Już wkrótce kolejny etap luzowania obostrzeń, które zostały wprowadzone kilka tygodni temu. Mimo tego, że obowiązujących restrykcji jest coraz mniej, nie zapominajmy o tych wciąż obowiązujących. Wiele osób sugeruje się złudnie opanowaną sytuacją, która w rzeczywistości wciąż jest bardzo poważna. 

Łukasz Szumowski podczas ostatniej konferencji prasowej podkreślał, że zniesione obostrzenia w razie potrzeby zostaną ponownie przywrócone. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji i zachowania społeczeństwa. 

Jeśli będą takie sygnały, to będziemy się cofać. Natomiast mam nadzieję, że będziemy się zachowywali odpowiedzialnie – przekazał Łukasz Szumowski, jak podaje fakty.interia.pl. 

Zatem nie bagatelizujmy problemu, z którym przyszło się zmierzyć nie tylko nam, ale całemu światu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

transport
fot. facebook.com/Mateusz Morawiecki, screen z wideolekcji

Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany, transport publiczny również odczuje luzowanie obostrzeń. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Restauracje i kawiarnie znów otwarte. Trzeba będzie nosić w nich maseczki?
  2. Bon na wakacje nie dla wszystkich. Miliony Polaków nie dostaną 1000 zł
  3. Włodzimierz Press kończy dziś 81 lat. Czy był najprzystojniejszym aktorem w „Czterech Pancernych”?
  4. Mówienie do kota jest zdrowe? Naukowcy udowodnili ,dlaczego warto rozmawiać z kotem
  5. Odnaleziono ciało zaginionego Polaka po kilku dniach. 100 metrów od miejsca wypadku
  6. Warszawę czeka paraliż? Szykuje się ogromny strajk, padła oficjalna data

Źródło: fakty.interia.pl 

Poprzedni artykułKwiaty dla każdej pięknej Pani. Pamiętaj, jesteś warta milionów
Następny artykułŁukasz Szumowski ma ważną wiadomość dla tysięcy Polaków. Obostrzenia mogą powrócić
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.