Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) opublikował ważne ostrzeżenie pogodowe. Komunikat związany jest z opadami śniegu, powodującymi gołoledź. Synoptycy apelują o wzmożoną ostrożność podczas jazdy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, dotyczące pogody w Polsce w najbliższych dniach. Czytamy w nim:

– Uwaga na opady śniegu i opady marznące deszczu, powodujące gołoledź! Będzie ślisko!

IMGW ostrzega o trudnych warunkach na drogach w Polsce

Meteorolodzy z Instytutu informują, że jeszcze dziś w regionach północno-wschodniej Polski oraz obszarach podgórskich Karpat temperatura w nocy spadnie do -15 stopni Celsjusza.

Od czwartku (9.12) od zachodu nad Polskę nadciągnie niż z frontem okluzji, który przyniesie ocieplenie, ale i niebezpieczne opady. Jutro na zachodzie kraju możliwe opady śniegu, szczególnie w południowej części Polski.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jutro wieczorem (9 grudnia) na Górnym Śląsku możliwy będzie również deszcz marznący, powodujący gołoledź. W piątek (10.12) warunki te mogą pojawić się też w całej wschodniej połowie kraju oraz w centrum. W reszcie Polski możliwe opady śniegu, które sprawią, że drogach i chodnikach zrobi się bardzo ślisko.

IMGW ostrzega:

– Z uwagi na dynamiczny przebieg sytuacji zachęcamy do śledzenia aktualnych ostrzeżeń meteorologicznych i komunikatów. Bądźmy ostrożni.

Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Biedronka już ogłosiła. Jutro pojawi się ekskluzywny produkt, na który polują miliony
2. Widzowie zastygli w bezruchu. Niebywałe, co w „Pytaniu na śniadanie” zrobiła zwyciężczyni „The Voice”
3. Burza w sieci po tym, co stało się na wizji podczas finału „The Voice of Poland”