Trumny masowo wywożone przez wojsko z Bergamo. Służby państwowe pomagają w transportowaniu ciał, pracownicy krematorium i kostnicy nie nadążają. Sytuacja jest dramatyczna. W ciągu ostatniej doby na terenie Włoch zmarło aż 500 osób. 

Minionej doby został osiągnięty przerażający rekord. W ciągu 24 godzin we Włoszech zmarło kolejnych 500 osób. Trumny są masowo wywożone, do pomocy dołączyło wojsko. Długa kolumna samochodów ciężarowych przejechała ulicami Bergamo, wywożąc ciała osób, którym nie udało się wygrać z koronawirusem. 

Trumny masowo wywożone z Bergamo 

Od kiedy koronawirus pojawił się w Lombardii, w północnych Włoszech nie padła jeszcze taka liczba zmarłych. Zeszłej doby zmarło aż pół tysiąca osób. Sytuacja we Włoszech jest dramatyczna. 

Jak podaje włoska gazeta La Reppublica, w ostatnim czasie ulicami miast przejechała długa kawalkada wojskowych furgonetek, które przewoziły trumny niemieszczące się już w kostnicy i krematorium. Wojsko ma przetransportować trumny do innych włoskich miast, między innymi do Bolonii i Modeny. 

Bergamo jest obecnie miastem z największą liczbą osób zarażonych. Liczba zmarłych jest przerażająca. Trumny już dawno nie mieściły się w przystosowanych do tego miejscach i ustawiano je w pobliskich kościołach. 

  1. Paweł Królikowski nie żyje. Pierwszy wywiad jego żony po śmierci aktorka. Wzruszające słowa
  2. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  3. Znana aktorka wzięła ślub. Nie chciała stosować się do zaleceń, zaprosiła mnóstwo gości

Kawalkada furgonetek wypełnionych trumnami zalała ulice Bergamo 

To przerażający widok, który obecnie jest nieodłącznym elementem krajobrazu północnej części Włoch. Trumny z ciałami zmarłych transportowane są masowo, przez brak miejsca na kolejne. 

Bliscy osób zmarłych nawet nie mają szansy, aby pożegnać się z członkami rodziny, przez zakaz odbywania pogrzebów. Mimo tak dużej ilości ofiar włoskie gazety wciąż publikują nekrologii. Listy są przerażająco długie, nazwiska osób zmarłych zajmują nawet kilka stron. 

Sytuacja we Włoszech jest niezmienna od kilku tygodni. Epidemia wciąż się rozprzestrzenia, a kolejne osoby zostają zarażone. Mimo szczególnych środków bezpieczeństwa istnieją jednostki, które ignorują wszelkie zakazy. Taka postawa powoduje przedłużanie walki z koronawirusem. 

Jak donosi gazeta The Guardian, włoskie władze podejrzewają nawet około 40 tysięcy osób o nieprzestrzeganie zakazu wychodzenia z domu, za wyjątkiem sytuacji koniecznych. 

Apelujemy o niebagatelizowanie zaleceń dotyczących walki z koronawirusem. Niestosowanie się do wszystkich obostrzeń prowadzi do szerzenia się epidemii, która pacyfikuje cały świat bez naszej pomocy. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

trumny
fot. twitter.com

Kolumna wojskowych furgonetek wywoziła trumny z Bergamo, aby skremować zwłoki zmarłych. 

trumny
fot. twitter.com

Widok jest przerażający, trumny nie mieściły się już w kostnicy, ani w krematorium. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  3. Syn Doroty Szelągowskiej chce iść w ślady biologicznego ojca. Gwiazda wyszła za niego w wieku 20 lat
  4. Wstrząsające wideo. Dziecko po 29 dniach widzi swoją mamę po kwarantannie
  5. Kotka trafiła do adopcji. Ludzie oszaleli na punkcie jej wyglądu, każdy chciał ją mieć
  6. Gessler pojęła co Polacy robią podczas kwarantanny i nie wytrzymała. Ma upokarzające plany

Źródło: wiadomości.onet.pl, twitter.com

 

Poprzedni artykułPaweł Królikowski nie żyje. Pierwszy wywiad jego żony po śmierci aktorka. Wzruszające słowa
Następny artykułPies został zraniony w pyszczek. Właściciel uznał, że jest „zbyt wesoły”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.