Truskawki zaczęły pojawiać się na giełdach owoców i warzyw, a także na półkach sklepowych. Polskie warzywa i owoce z upraw w tunelach foliowych nie należą jednak do najtańszych, a to dlatego, że to dopiero pierwsze plony. Ceny mogą zmaleć z biegiem czasu, ale obecnie powalą na kolana niejedną osobę. Ciekawi?

Truskawki zawsze należały do grupy tych droższych polskich owoców, zwłaszcza na początku sezonu. Wyższe ceny miały tylko maliny, wiśnie i czereśnie. Jak podaje Fakt, obecnie ceny owoców i warzyw z upraw w tunelach foliowych znacząco różnią się od tych np. z Hiszpanii. 

Polskie truskawki już dostępne

Pierwsze owoce i warzywa z sezonu letniego są już dostępne za sprawą szklarni i tuneli foliowych. Nie jest ich jednak dużo, przez co ceny są wyjątkowo wygórowane. Jeśli jednak najdzie kogoś chrapka na truskawki, marchewki, szparagi lub szpinak czy rabarbar, może zakupić te produkty na giełdach owoców i warzyw lub w niektórych sklepach. 

  1. Nagle zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów. Co dalej z godzinami dla seniorów?
  2. Z samego rana Łukasz Szumowski wydał nagły apel. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości
  3. Niewiele osób zdaje sobie sprawę. Jednym nawykiem możesz bezpowrotnie zniszczyć swoje brwi

Jak podaje Fakt, na giełdzie w Broniszach polskie truskawki, pochodzące z upraw w szklarniach lub tunelach foliowych, kosztują od 18 do 22 zł za kilogram. Dla porównania te hiszpańskie  możemy dostać za 12 zł za kilogram.

Co jest powodem wysokich cen owoców? 

Powodem wysokich cen owoców i warzyw nie jest tylko początek sezonu, ale również susza. O jej wpływie na wzrost cen, pisaliśmy w jednym z artykułów.

Nie musimy się jednak martwić, że za truskawki trzeba będzie płacić krocie przez cały sezon. W rozmowie z bankier.pl, Maciej Kmera, ekspert rynku, tłumaczy, że więcej owoców może być już za 2-3 tygodnie. To by oznaczało oczywiście niższe ceny.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

truskawki
Fot. pixabay.com/robertobaressi

Truskawki kosztują nawet 22 zł za kilogram.

truskawki
Fot. pixabay.com/couleur

Rabarbar można dostać już za 8 zł. 

truskawki
fot.pixabay.com/klatt-werbung

Warzywa i owoce stanieją za kilka tygodni.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Porażający wypadek. Śmieciarka zderzyła się z ciężarówką.Kierowcy w stanie ciężkim, trwa akcja ratunkowa
  2. Nieoficjalnie: jest data znoszenia kolejnych obostrzeń w Polsce. Wielu na pewno się ucieszy
  3. Ogromne zmiany dla Polaków. Od dziś duże restrykcje dot. uwielbianej przez nas aktywności, policja podaje kwoty mandatów
  4. Zainstalował kamerę w sypialni. Na jaw wyszło, co kot robi obok jego głowy, jak śpi
  5. Niestety, nie żyje Julia Romelczyk. Do mediów trafiły nieoficjalne informacje o tragedii
  6. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dobre informacje, pojawiła się nowa możliwość

Źródło: fakt.pl

Poprzedni artykułZapadła ważna decyzja związana z poszukiwaniami Kacperka. Porażający eksperyment
Następny artykułNie żyje legendarny muzyk, miał koronawirusa. Cały świat zamarł
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.