Czwarta fala koronawirusa w Polsce przybiera na sile. Rośnie liczba osób hospitalizowanych i zgonów, zwłaszcza wśród niezaszczepionych. Czy szczepionka przeciw COVID-19 w formie trzeciej dawki przypominającej będzie dostępna dla wszystkich?

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wypowiedział się w sprawie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób powyżej osiemnastego roku życia.

Kraska przyznał, że takie rozwiązanie jest rozważane przez rząd, w związku z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków. Wiceminister ogłosił, że dokładne decyzje zapadną już niedługo.

Trzecia dawka szczepionki dla wszystkich?

Waldemar Kraska rozmawiał o przypominającej dawce szczepionki przeciw COVID-19 w Polsat News. Polityk dodał, że obecnie trzecią dawkę mogą przyjąć wszystkie osoby powyżej 50 roku życia i pracownicy służby zdrowia.

Wiceminister zdrowia nie wyklucza, że już niedługo zapadnie decyzja o rozszerzeniu zgody na przyjęcie trzeciej dawki dla wszystkich osób dorosłych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kraska ogłosił także, że Europejska Agencja Leków wkrótce wyda rekomendację, pozwalającą szczepić dzieci powyżej 5 roku życia. Wtedy też rozpoczną się w Polsce szczepienia dzieci w tym wieku.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, Polsat News

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę