Wstrząsające wieści dochodzą do nas aż z Chin! Właśnie tam matka trzymała swojego głuchoniemego syna przez 12 lat na łańcuchu. Mężczyzna był więziony, ponieważ przez swoje kalectwo miał problem z nawiązywaniem pozytywnych relacji z ludźmi i stawał się coraz bardziej agresywny.

Wang Zhiqiang to 41-latek zamieszkujący prowincję Henan, która znajduje się w centrum Chin. Od urodzenia jest osobą głuchoniemą, ale całkowicie sprawną intelektualnie. Pomimo tego już jako dziecko zaczął mieć problemy psychiczne przez ograniczenia w komunikowaniu się z innymi ludźmi. Właśnie przez to jego matka podjęła decyzję o przetrzymywaniu Wanga na łańcuchu.

Tragedia głuchoniemego mężczyzny

Yue Rong wyznała, że jej syn na łańcuchu przebywa od 12 lat. Kiedy zmarł ojciec chłopaka, kobieta stwierdziła, że jest to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Nie mogłam sobie już z nim poradzić. Musiałam to zrobić – tłumaczy 77-letnia kobieta.

Według ustaleń Zhiqiang był całkowicie sprawnym chłopcem, jednak rodzice mieli problem z nawiązaniem pozytywnych relacji i codzienna komunikacja sprawiała ogromne problemy. Rodzice ze względu na to, że ich dziecko było jedyną osobą głuchoniemą, zbagatelizowali problem i nie edukowali się w żaden sposób, aby pomóc chłopcu.

W końcu nie mógł więcej chodzić do szkoły, a jego stan szybko się pogarszał – powiedziała Yue Rong.

Na początku rodzice starali się podołać trudom wychowania niepełnosprawnego dziecka, którego problemy psychiczne ciągle narastały. Kiedy ojciec mężczyzny zmarł, jego życie powoli zaczęło przeradzać się w istne piekło. Według informacji, które podaje matka chłopaka, stawał się on z dnia na dzień coraz bardziej agresywny i w pewnym momencie zaczął atakować ludzi. Kobieta nie miała tyle siły, aby w jakiś sposób powstrzymać przed kolejnymi atakami swoje dziecko, a do tego nie potrafiła w żaden sposób nawiązać z nim kontaktu. Rodzina nie miała również pieniędzy, aby skonsultować zachowanie chłopaka ze specjalistami. Wtedy matka postanowiła trzymać swojego syna na łańcuchu, żeby zapobiec jego ucieczkom i zachowaniom, nad którymi straciła kontrolę.

Wang Zhiqiang ma również 50-letnią siostrę, która przy każdym spotkaniu ze swoim bratem nie jest w stanie powstrzymać łez.

Wolałabym być na jego miejscu – wyznaje kobieta i zaznacza, że pamięta swego brata za czasów, kiedy nie miał jeszcze problemów psychicznych.

Ding Yanfang to urzędnik, który zamieszkuję tę samą wieś co rodzina głuchoniemego mężczyzny, dlatego zna ich smutną historię. Uważa on, że w końcu znajdą się dobrzy ludzie, którzy zapewnią rodzinie pomoc finansową i uda się oddać Wanga w ręce lekarzy ze szpitala psychiatrycznego.

ZOBACZ WIDEO:

ZOBACZ TEŻ:

  1. OBRZYDLIWE ROBAKI w popularnym soku. Matka apeluje: „Nie kupujcie tego świństwa!”
  2. Kożuchowska kończy karierę?! Jest OFICJALNY komentarz
  3. Kochały go miliony Polaków. Chcą go zlinczować, bo wspiera uchodźców

Źródło: fakt.pl

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl