Turyści przechodzili po najczęściej uczęszczanym szlaku w wąwozie Baerenschuetzklam w kraju związkowym Styria na południowym wschodzie Austrii. Jak przekazało radiozet.pl, podczas przechodzenia przez most oberwały się głazy, znosząc jeden z nich do potoku. Służby ratownicze poinformowały, że zginęły dwie osoby, a pozostałe siedem jest ciężko rannych. Do zdarzenia doszło 8 lipca.

Przez ciasny wapienny wąwóz przechodzi się przez zamieszczone na linach mostki. W momencie, gdy na jednym z nich znajdowali się turyści, osunęły się głazy. Konstrukcja została storpedowana przez spadające kamienie, na miejsce wypadku wysłano cztery śmigłowce ratownicze.

Trudna akcja ratownicza w Austrii

Wąwóz Baerenschuetzklam to często wybierany szlak przez adeptów tak zwanego canyoningu, czyli ekstremalnego sportu polegającego na pokonywaniu rwących rzek i niebezpiecznych kanionów. Trasy takich wycieczek zazwyczaj wiodą przez wąwozy, wodospady czy ciasne przesmyki.

Jak podała gazeta Kronen Zeitung, którą cytował porta radiozet.pl, głazy zniosły jeden z mostków położonych w ciasnym wąwozie. Do akcji ratunkowej włączono cztery śmigłowce, a także specjalnych ratowników specjalizujących się w pomocy w ekstremalnych warunkach górskich.

  1. Joanna Krupa jest nieuleczalnie chora. Mąż dziś jest jej największym wsparciem
  2. Podsłuchała porażającą rozmowę Czesława, który od 30 lat prowadził sklep rybny. Od razu zainterweniowała, wszystko wylądowało w internecie
  3. Rodzina marzyła o profesjonalnej sesji. Kiedy otrzymali zdjęcia, jeden szczegół kompletnie ich załamał

Rannych siedmioro turystów, dwoje nie żyje

Ratownicy potwierdzili, że nie żyje dwoje turystów. Siedmioro jest ciężko rannych. Cały czas prowadzone są poszukiwania w okolicach potoku, mogą tam nadal znajdować się poszkodowani. Niestety, nie jest znana dokładna liczba osób, jakie mogły przechodzić przez most.

Jak podaje radiozet.pl, na razie nie poinformowano o tożsamości zabitych, ani rannych. Nie wiadomo też, czy wszyscy stanowili członków tej samej grupy wycieczkowej. Niestety to nie jedyne smutne doniesienia, do tragedii doszło pod Zawratem, turyści znaleźli tam dwa ciała. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Filmik prezentuje wąwóz Baerenschuetzklam, widać jak bardzo trudny i niebezpieczny jest to fragment górskiej drogi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilna decyzja sądu, chodzi o Jarosława Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej zrobi się gorąco
  2. Uderzenie było porażające. Samolot awaryjnie lądował na amerykańskim lotnisku. Prawdziwe chwile grozy
  3. Mężczyzna wywiesił plakat Trzaskowskiego. Nagle otrzymał anonimowy list, kiedy go czytał, cały drżał
  4. Ciężarna kobieta chciała zrobić urocze nagranie. Chwilę później z jej brzuchem zaczęła dziać się dziwna rzecz
  5. 200 tysięcy Polaków może nie zagłosować w II turze? Nagle pojawił się gigantyczny problem
  6. Z ostatniej chwili: Trwa obława polskiej policji. Nieoficjalne doniesienia o ofierze budzą grozę

źródło: Radio Zet

 

Poprzedni artykułZdumiewające praktyki na Gubałówce. Turyści już nie mogą swobodnie wejść, wzywali policję
Następny artykuł„Moja żona mnie zdradza, mamy po 70 lat”. Pan Janusz jest załamany, znalazł dowód zdrady
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.