Tusz do rzęs to niezbędny przedmiot w kosmetyczce każdej kobiety, która na co dzień się maluje. Wydłużone i pogrubione rzęsy mogą zupełnie zmienić twój wygląd – kilka pociągnięć maskarą i dzieje się magia. I choć kosmetyk ten jest tak popularny, wiele kobiet wciąż pomija jeden bardzo ważny czynnik podczas zakupu tuszu do rzęs. 

Problemem przy doborze odpowiednich kosmetyków może być… za duży wybór. Przy tylu różnych markach, wszystkich reklamującymi się najnowszymi technologiami, jak ocenić, kora będzie idealna dla nas? Wszystko zależy od tego, jaki zakres cenowy cię interesuje i na jakim efekcie ci zależy.

Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs?

Żeby wybrać najlepszy tusz do rzęs, powinnyśmy zwrócić uwagę na dwie kwestie: po pierwsze, jakie składniki składają się na tusz i po drugiej, jakiej jakości jest szczoteczka. Jak się okazuje, wielkim błędem, jaki popełnia wiele kobiet, jest ignorowanie tejże. A od niej bardzo wiele zależy.

tusz do rzęs
Photo by Annie Spratt on Unsplash

Mogłaś pomijać ten czynnik przy wyborze mascary.

Może nawet zdarzyć się przypadek, w którym mascara ze zwykłej drogerii a tusz znanej marki, będą miały dokładnie taki sam skład, a pomimo to, ten z drogerii da słabszy efekt. Dlaczego? Ponieważ będzie miał szczoteczkę lepszej jakości. Podczas gdy oczywiście formuła tuszu ma znaczenie, to nie ona decyduje o wszystkim.

Czy droższa mascara zawsze będzie lepsza?

Droższa mascara nie zawsze będzie lepsza. Przy jej wyborze lepiej kierować się składnikami znajdującymi się w tuszu oraz właśnie kształtem szczoteczki niż ceną. Oczywiście, jedno z drugim może się łączyć, ponieważ jeśli na zaprojektowanie mascary zostało przeznaczone więcej pieniędzy, to oczywiście podnosi jej cenę, ale niekoniecznie musi.

W drogeriach możemy znaleźć wiele marek, które mają w swojej ofercie tusz do rzęs z różnymi rodzajami szczoteczek. To od nich właśnie zależy, czy rzęsy będą znacznie wydłużone, pogrubione, czy widocznie rozdzielone. Nie musisz koniecznie wydawać strasznych pieniędzy, by uzyskać oszałamiający efekt. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tusz do rzęs
Photo by Oleg Magni from Pexels

Kupujesz tusz do rzęs w drogerii?

tusz do rzęs
Photo by Aleksandra Rupar on Unsplash

Różne szczoteczki dadzą ci różne efekty.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Za zakupy w Niemczech możesz zapłacić dotkliwą karę. Rząd wprowadził surowy zakaz
  2. Symbol na kosmetykach, o którym nie miałeś pojęcia. Lepiej szybko przejrzyj kosmetyczkę
  3. Jak pozbyć się cellulitu? 6 superskutecznych sposobów
  4. Jak nakładać podkład? Proste i skuteczne sposoby na udany makijaż
  5. Cios w samo serce matki. Chodzi o 16-letnią córkę Pakosińskiej z kabaretu
  6. Kim był 30 lat młodszy kochanek Beaty Tyszkiewicz? Informacje ścinają z nóg

źródła: thelist.com

Poprzedni artykułGwiazda „Top Model” urodziła! Modelka pochwaliła się maluszkiem na Instagramie
Następny artykułNie mogła uwierzyć, w wygląd swojej córeczki po porodzie. Jej decyzja to lekcja dla nas wszystkich
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego