TVN przekazał wiadomość, która zasmuci wielu Polaków. Nie żyje Janusz Kusiński – był jedną z najważniejszych postaci w historii polskiego tenisa stołowego. W latach 1954-1974 sięgnął po 39 medali IMP, w tym aż 31 złotych. O śmierci ukochanego taty poinformował jego syn Marcin. Mężczyzna zmarł w wieku 84 lat. 

TVN informuje o śmierci Janusza Kusińskiego. Swoim wspomnieniem o ojcu podzielił się jego syn, trener żeńskiej drużyny ekstraklasy Startu Nadarzyn i ostatnio zawodnik PWSZ Zamość, z którą awansował do superligi. To smutne, gdy tak niezwykli ludzie odchodzą z tego świata

TVN: nie żyje Janusz Kusiński

Jak wspomina syn Janusza Kusińskiego, jego tata był prekursorem tenisa stołowego w rodzinie i przez dwie dekady zdobywał medale w mistrzostwach kraju. W późniejszych latach swoją miłością do tego sportu zaraził także syna oraz swoje dwie wnuczki – Klaudię i Blankę. 

– Ojciec był moim pierwszym trenerem i współtwórcą sukcesów. Potem wspierał moje córki. Nawet w ostatnich latach, jeśli zawody były w Warszawie lub okolicach, czasami przyjeżdżał, doradzał i kibicował. Uczył nas grać niemal wszędzie, pamiętam na przykład pojedynki Klaudii z dziadkiem na działce na małym stole – wspomina Marcin Kusiński w swoim wpisie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Potężna trąba powietrzna zrujnowała polskie miasto. Mieszkańcy Żmudzi błagają o pomoc
  2. Nieprawdopodobne, ile Kozidrak ma lat, wygląda na młódkę. W jej jadłospisie tkwi sekret na przepiękny wygląd
  3. Właśnie opublikowano oficjalne rozporządzenie Ministra Zdrowia. Chodzi o II turę wyborów, bardzo ważne

Medalista w tenisie stołowym

Janusz Kusiński związany był ze Spójnią Warszawa. Po jej zakończeniu pracował jako trener oraz pełnił też m.in. funkcję kierownika wyszkolenia w Polskim Związku Tenisa Stołowego. Sportowiec zdobył w latach 1954-1974 aż 39 medali IMP, w tym aż 31 złotych. 

Mężczyzna zmarł w wieku 84 lat. Łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi zmarłego.  

ZOBACZ ZDJĘCIE:

TVN przekazał wiadomość o śmierci Janusza Kusińskiego. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilny apel Janiny Ochojskiej do Andrzeja Dudy. Nie wytrzymała, ma dość i oczekuje konkretnych deklaracji
  2. Stało się. Niemcy ograniczają wjazd dla Polaków. Jest reakcja polskiego rządu
  3. Madonna pokazała się w samych majtkach. Jednak to nie jej ciało najbardziej przyciąga uwagę, a twarz
  4. Nie żyje Barbara Pec-Ślesicka. Cała Polska pogrążona w żałobie
  5. TVP jednak zmienia zdanie? Powróci uwielbiany program, który miał zniknąć
  6. Z ostatniej chwili: Minister zdrowia nagle wprowadza nowe zasady w całej Polsce

Źródło: eurosport.tvn24.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.