TVN przekazał pilną informację. Niestety, najbliższe dni, a nawet godziny, nie przyniosą nam dobrych prognoz. Jak się okazuje, silny wiatr, burze i grad, które wystąpią w aż 13 województwach, mogą przynieść ogromne szkody. Polacy powinni zachować szczególną ostrożność i zabezpieczyć się przed możliwymi stratami.

– W piątek i sobotę mogą zostać wydane alarmy przed burzami, burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu – alarmuje TVN Meteo. Jak się okazuje, jeszcze dziś zostaną wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia.

TVN ostrzega Polaków 

– W piątek IMGW planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w województwach: opolskim, dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim – ostrzega TVN.

Jak się okazuje, w podanych województwach w piątek 9 lipca może spaść od 10 do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Dodatkowo pojawią się silne porywy wiatru, nawet do 80 kilometrów na godzinę. Niestety, niesprzyjające warunki będą również w województwie mazowieckim, gdzie wieczorem synoptycy zapowiadają burze z gradem i porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Sytuacja wcale nie będzie prezentować się lepiej w sobotę.

  1. Gwiazda znana z serialu emitowanego na TVP wpadła do jeziora. Prawdopodobnie nie żyje
  2. Nie wyrzucaj łupin po bobie. Są niewiarygodnie cenne
  3. Pan młody nagle odwrócił się i uklęknął przed inną. Wszyscy zamarli, gdy usłyszeli jego słowa

TVN Meteo: prognoza pogody

Jak informuje TVN Meteo, intensywne opady deszczu wystąpią w sobotę w województwie śląskim, świętokrzyskim i małopolskim. W województwie podkarpackim niewykluczone jest pojawienie się burz z gradem. Natomiast w województwie lubelskim, gdzie porywy wiatru będą osiągały do 65 kilometrów na godzinę, mieszkańcy powinni spodziewać się gradu.

Warto pamiętać, by zabezpieczyć się przed burzami i nagłymi zmianami pogody. Z parapetów i balkonów usuńmy przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i spowodować niebezpieczeństwo. Szczelnie zamknijmy okna i drzwi, a przed burzą naładujmy telefon. Dodatkowo nie parkujmy naszych aut pod drzewami, banderami reklamowymi lub słupami wysokiego napięcia. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

TVN
Fot. RCB.GOV.PL

Przed wichurą powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które pomogą nam zminimalizować szkody.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pamiętacie kochającą mamę 15 dzieci, która miała je stracić, bo była zbyt biedna? Zapadł zaskakujący wyrok, nikt się nie spodziewał
  2. Jest nagranie trąby powietrznej w Ustroniu. Aż przechodzą ciarki
  3. Rodzinny dramat na Pomorzu. Mąż odebrał życie żonie, później popełnił samobójstwo. W domu były dzieci
  4. Pamiętacie Weronikę ze ”Złotopolskich”? Nagle zniknęła, o jej odejściu krążyły legendy, a prawda wyszła na jaw dopiero po latach
  5. Masz podejrzenie, że partner Cię zdradza? Ekspertka radzi: Przyjrzyj się jego włosom
  6. Trąba powietrzna nad Bałtykiem. Żywioł uderzył z całą siłą, ogromne zniszczenia i ranni

źrodło: tvnmeteo.tvn24.pl

 

Poprzedni artykułKatarzyna Cichopek pokazała syna w dniu jego urodzin. Jest identyczny jak tata, wszyscy patrzą tylko na jego włosy
Następny artykułIle ludzkich lat ma mój pies? Wszyscy byli w błędzie, w końcu jest nowy kalkulator wieku
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.