TVN: gwiazda stacji zmaga się z chorobą nowotworową. Znana m.in. z programu Dzień Dobry TVN dziennikarka zamieściła zdjęcie po chemioterapii i we wpisie apeluje do ministra zdrowia o refundację niezbędnego jej do życia leku. Czy ma Pan prawo skazywać nas na przedwczesną śmierć? – pyta przejmująco gwiazda. 

Jedna z byłych dziennikarek stacji TVN choruje na raka piersi. Regularnie pokazuje postępy swojego leczenia na Instagramie, a teraz zdecydowała się na mocny wpis, w którym apeluje do ministra zdrowia. Dziennikarka nie przebiera w słowach i prosi o refundację leku, który może uratować życie jej oraz wielu innych kobiet. 

Gwiazda TVN ma raka

Anna Puślecka jest dziennikarką modową, która na początku pracowała w Telewizji Polskiej, następnie mogliśmy regularnie oglądać ją w programie Dzień Dobry TVN. Teraz działa na własną rękę, jednak głośno w mediach nie o jej wyczynach modowych, a strasznej chorobie, jaka ją dotknęła. Anna Puślecka ma raka piersi, o czym głośno mówi na swoim Instagramie. Nie wstydzi się swojej choroby i na bieżąco relacjonuje przebieg leczenia. Wspiera tym samym wiele innych kobiet, które również zmagają się nowotworem. Na jej profilu znajdziemy wiele zdjęć po chemioterapii czy ze szpitala.

Anna Puślecka apeluje do ministra zdrowia

Tym razem gwiazda TVN zdecydowała się zamieścić mocny wpis, w którym apeluje do ministra zdrowia o refundację leku Rybocykliib, który jest niezbędny jej do leczenia. Miesięczna kuracja specyfikiem kosztuje aż 12 tysięcy złotych, co rocznie składa się na sumę prawie 150 tysięcy! Lek jest refundowany w całej Unii Europejskiej, poza Polską. 

– Panie Ministrze, czy zdaje sobie Pan sprawę, że nie podejmując decyzji o refundacji leku, odbiera Pan mnie i tysiącom Polek, matek, córek, żon, partnerek, szansę na życie! Jak się Pan z tym czuje? Może Pan spać w nocy, Panie Ministrze? – pisze dziennikarka w dramatycznym poście –  Odbiera nam Pan szansę na pracę, cieszenie się rodziną i wychowywanie dzieci. (…) Da nam Pan tę szansę? Albo inaczej: czy ma Pan prawo skazywać nas na przedwczesną śmierć?
Z poważaniem, Anna Puślecka – napisała na Instagramie.

Pod postem nie brakuje słów wsparcia w stosunku do dziennikarki. Anna Puślecka dzielnie walczy z chorobą i jak sama zaznacza, nie ma zamiaru rezygnować z uroków życia tylko z powodu nowotworu. Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia!

Zobacz zdjęcia Anny Puśleckiej:

TVN
instagram.com/annapuslecka

 

Dziennikarka TVN ma raka piersi. 

TVN
instagram.com/annapuslecka

Zaapelowała do ministra zdrowia o refundację leku. 

TVN
instagram.com/annapuslecka

Anna Puślecka nadal cieszy się życiem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Olivia Newton-John znów choruje. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”
  2. Gwiazda „Top Model” wzięła ślub! Znajomi pary wrzucili do sieci zdjęcie
  3. Jan Englert rywalizował z innym aktorem o serce Beaty Ścibakówny! O tym mówiła cała Polska
  4. 39-letnia Marta Kaczyńska publicznie karmi syna piersią na plaży. Ile lat ma dziecko?
  5. Nie poszła na ślub siostry. Powód powala
Poprzedni artykułZnaki zodiaku z najlepszymi manierami. Potrafisz się dobrze zachować?
Następny artykułWykształcenie Agnieszki Chylińskiej może zaskoczyć niejednego fana. Wokalistka nie lubiła się uczyć
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.