TVN przekazało bardzo pilne ostrzeżenie, które dotyczy ogromnej części Polaków i ponad połowy województw w kraju. Jak się okazuje, wszystko rozpocznie się już dzisiaj, koniecznie trzeba wiedzieć, gdzie będzie najbardziej niebezpiecznie. Podajemy rejony Polski, w których się to wydarzy. Ich mieszkańcy muszą zachować szczególną ostrożność.

Stacja TVN przekazała ważny komunikat, trzeba spodziewać się najgorszego. Zagrożonych jest aż 9 województw w całym kraju, wiemy które. Koniecznie trzeba sprawdzić, w których rejonach Polski będzie najbardziej niebezpiecznie.

TVN pilnie ostrzega Polaków

Jak przekazuje strona tvnmeteo.tvn24.pl Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Ulewna pogoda najbardziej da się we znaki mieszkańcom takich województw jak: dolnośląskim (ważne do godziny 14 w sobotę), opolskim ważne do godziny 11 w sobotę), śląskim (ważne do godziny 9 w sobotę).

Według synoptyków zagrożeń może przybywać. Należy również spodziewać się gwałtownych burz. Przewidywana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia wyniesie od 20 do 40 litrów wody na metr kwadratowy, a miejscami nawet do 45 l/mkw.

Inne objęte alertem województwa to: pomorskie, łódzkie, mazowieckie, lubelskie, podkarpackie, małopolskie i świętokrzyskie.

  1. Pilne: Nie żyje 25-letni muzyk. Zmarł podczas rutynowego zabiegu, rodzina jest zdruzgotana
  2. Lech Wałęsa ma poważne problemy ze zdrowiem, znów musi brać leki. Dramatyczny wpis zaniepokoił
  3. Dagmara Kaźmierska jest wściekła na syna. Conan posunął się o krok za daleko, niczego nie da się już odkręcić

Prognoza pogody na niedzielę

Już jutro w niedzielę, 27 września sytuacja w całym kraju ma się nieco poprawić. W tych rejonach również może dojść do niebezpiecznych zjawisk, ale już na znacznie mniejszym obszarze. Alert pierwszego stopnia będzie obowiązywać już tylko w trzech centralnych województwach kraju: wielkopolskim, łódzkim i mazowieckim. Pierwszy weekend kalendarzowej jesieni zapowiada się naprawdę ulewnie.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina podstawowe zasady, jak należy zachować się podczas burzy. Należy m.in. zostać w domu (jeśli to możliwe), odłączyć od prądu sprzęt domowy, unikać otwartych przestrzeni czy zabezpieczyć drzwi i okna oraz przedmioty na parapecie i balkonie. To nie pierwszy raz, kiedy ostrzegaliśmy przed załamaniem pogody pod koniec tygodnia. W niektórych rejonach może nawet spaść śnieg.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Obowiązują alerty pierwszego stopnia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Przykre informacje
  2. Nikt się nie spodziewał. TVN przekazał pilny, pomarańczowy alarm dla części Polaków, fatalne wieści dla osób wracających z weekendu
  3. Co się stało z Michałową z ”Rancza”? Marta Lipińska nagle zniknęła z telewizji, teraz wszystko jest jasne
  4. Gwiazda „Królowych życia” wzięła ślub. Widzowie nie mieli pojęcia, że planuje wyjść za mąż
  5. Polski „żywy Ken” przed operacjami plastycznymi. Jego stare zdjęcia robią furorę, przecieramy oczy ze zdumienia
  6. Polacy uwielbiają dolewać ją do kawy, skutki mogą być fatalne. Zamiast niej lepiej dodać 1 łyżeczkę produktu, który każdy ma w kuchni

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

 

Poprzedni artykułWalka trwała do samego końca, niestety nie żyje. Polskę właśnie obiegły najgorsze informacje
Następny artykułŁzy, panika i krzyki na antenie TVN. Widzowie nie wierzyli własnym oczom
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl