TVN podało informację o nadchodzącym zagrożeniu dla kilku regionów Polski. Najbliższej nocy można spodziewać się zdecydowanych utrudnień. To kolejny taki alarm na przestrzeni ostatnich tygodni. Sytuacja jest naprawdę poważna, dlatego nie wolno jej lekceważyć. Zaleca się szczególną ostrożność.

Stacja telewizyjna TVN zaalarmowała obywateli kraju. Dzisiejszej nocy pojawią się znaczne utrudnienia. Sytuacja jest szczególnie poważna dla kilku regionów Polski. Władze wprowadzają ostrzeżenia pierwszego stopnia ostrzeżenia.

TVN alarmuje Polaków

Według informacji przekazywanych przez portal tvn24.pl dziś w nocy można spodziewać się szczególnych utrudnień pogodowych. Sprawa dotyczy bardzo gęstych mgieł, które mogą spowodują znaczne utrudnienia.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed wystąpieniem gęstych mgieł dla województw: lubelskiego oraz mazowieckiego w powiatach:  siedleckim, łosickim, Siedlce, kozienickim, zwoleńskim, garwolińskim i lipskim.

Sprawa wygląda na poważną, ponieważ prognozy przewidują znaczne utrudnienia widoczności: Widzialność będzie ograniczona do 100 metrów. Alarmy wejdą w życie o godzinie 23 we wtorek i stracą ważność o godz. 9 w środę – czytamy na stronie tvn24.pl.

Zdaniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej podobna sytuacja może nastąpić także w dniu jutrzejszym. Możliwie wydane dziś alarmy mają obowiązywać w województwach: mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim, z tak samo ograniczoną widocznością. Zaleca się zatem szczególną ostrożność, przede wszystkim dla osób poruszających się samochodami osobowymi i ciężarowymi. To nie pierwsza taka sytuacja w przeciągu ostatnich tygodni.

Czym są ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia?

Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia według definicji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej są przewidywaniami warunków sprzyjających możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia oraz życia, a także spowodować ewentualne zniszczenia materialne. Osoby prowadzące działalności w trakcie obowiązywania tychże ostrzeżeń mogą spodziewać się znacznych utrudnień.

Dodatkowo należy spodziewać się utrudnień, które mogą wynikać z prowadzenia jakichkolwiek działań w obszarze, gdzie zostało wydane ostrzeżenie. Można również spodziewać się zdecydowanych utrudnień w ruchu drogowym. W trakcie obowiązywania ostrzeżenia meteorologicznego pierwszego stopnia władze zalecają szczególną ostrożność, a także śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  1. Nagle Morawiecki zabrał głos ws. wyroku TK. Polki mogą być zdruzgotane
  2. Tragedia w rodzinie królewskiej. Książę nie żyje, tragiczna wiadomość z zagranicy obiegła media, był taki młody
  3. Nagły zwrot akcji, rząd będzie interweniował. Mamy czas do piątku, pozostało tylko czekać

Czym są prognozy zagrożeń i jak powstaje mgła?

Prognozy zagrożeń to według definicji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej orientacyjna prognoza pogody, która służy wczesnemu informowaniu społeczeństwa o potencjalnym wystąpieniu niebezpiecznego zjawiska pogodowego.

Mgła powstaje w momencie, gdy powietrze, w którym jest dostateczna ilość pary wodnej, ulega schłodzeniu i zawarta w niej para wodna przechodzi w proces skraplania. W Polsce mogą wystąpić cztery rodzaje mgieł. Są nimi: mgła radiacyjna, mgła adwekcyjna, mgła z wyparowania oraz mgła zboczowa. Każda z nich ma związek z ochłodzeniem powietrza i skraplaniem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krzysztof Krawczyk nie może narzekać na emeryturę. Wyznał, że swoją sytuację zawdzięcza mamie i żonie
  2. Zacznie się już w listopadzie. Będzie lockdown kraju. Za polską granicę podjęto radykalne kroki
  3. Wojsko już jutro wychodzi na ulice. Premier wydał nowe rozporządzenie, to już pewne
  4. Prowadzący TVP Info zabrał głos na antenie ws. wyroku TK. Straci pracę w Telewizji Publicznej?
  5. Kasia Tusk wyszła na ulicę protestować. Pokazała SMSa, którego dostała od ojca w trakcie
  6. Kinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenie
  7. Ujawniono druzgocącą kwotę emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Mało kto wie, że jest autorką książki kulinarnej

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykuł”Pełne zamknięcie szkół, zakaz opuszczenia domu bez wyraźnej przyczyny”. Media ujawniają, jak może wyglądać lockdown
Następny artykułPrezydent zareagował na wpis Małgorzaty Kożuchowskiej w sprawie aborcji. Tyle ma do powiedzenia kobietom?
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl