TVN ma kolejny powód do zmartwień. Wygląda na to, że stacja musi szykować pozew sądowy. Co się stało? Okazało się, że oszuści reklamowali wizerunkiem ich gwiazd podejrzane aukcje. Lista ofiar jest długa.

Raz na jakiś czas jest głośno o procesach, jakie TVN wytacza różnym instytucjom lub osobom. Takie działania są nieuniknione, jeśli prowadzi się działalność na podobną skalę. Szczególnie że istnieje wiele osób, które usiłują coś „ugrać” dla siebie na popularności gwiazd stacji. Najczęściej dopuszczają się oszustw, polegających na wykorzystaniu ich wizerunków bez zezwolenia. To kolejny raz, gdy TVN jest zmuszony bronić interesów swoich pracowników. Kto dopuścił się czegoś podobnego? Szczegóły sprawy szokują.  

TVN składa pozew do sądu. Co się stało?

Jak informuje pudelek.pl, za oszustwem stoją autorzy strony oferującej zakup kryptowalut. Kto znalazł się na liście oszukanych gwiazd? Między innymi Kuba Wojewódzki, Magdalena Mołek, Piotr Kraśko, Hubert Urbański, Marcin Meller oraz Marcin Prokop.

Gospodarz Dzień Dobry TVN wystosował nawet specjalne ostrzeżenie na Instagramie, a Mołek – na Facebooku. Ponieważ bezprawne wykorzystywanie wizerunków stało się plagą na szeroką skalę, stacja TVN była zmuszona podjąć oficjalne kroki prawne. Joanna Górska, przedstawicielka firmy, podzieliła się szczegółami w rozmowie z tygodnikiem Fakt:

– Od kilku tygodni zmagamy się ze stronami internetowymi, które, wykorzystując wizerunku gwiazd oraz kadry z produkcji Grupy TVN i Discovery Polska, reklamują giełdy kryptowalut i obiecują ogromne zyski finansowe. Jest to ewidentne oszustwo. […] Sprawa została zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego oraz prokuratury.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Na razie nie wiadomo, co na temat całej sprawy sądzą oskarżeni, ani czy w ogóle zdecydują się wydać oświadczenie. 

Na czym polega kradzież wizerunku?

Dlaczego kradzież wizerunku stała się w ostatnich latach aż tak powszechna? To proste – jeśli produkt lub usługa jest reklamowana przez gwiazdy, które cieszą się sympatią i zaufaniem, klienci o wiele chętniej po niego sięgają. 

Media w regularnych odstępach czasu donoszą o kolejnych oszustwach, których ofiarą padają znani i lubiani. Ponieważ kampanie reklamowe z udziałem gwiazd bywają niezwykle kosztowne, nieuczciwi sprzedawcy wolą wykorzystać ich wizerunek bez zgody właścicieli. Pojawiają się nawet specjalnie spreparowane wywiady, w których gwiazdy „opisują” swoje pozytywne doświadczenia z daną usługą.

Jak myślicie, czy TVN wyjdzie ze sprawy zwycięsko? Trzymamy kciuki, by oszuści zostali przykładnie ukarani.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tvn
fot. materiały prasowe TVN

Największe gwiazdy TVN padły ofiarami nieuczciwego reklamodawcy!

tvn
fot. instagram.com @kuba_wojewodzki_official

Wśród ofiar złodziei wizerunku jest Kuba Wojewódzki.

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.