TVN zyskał sympatię widzów, gdy kilka lat temu wyemitował pierwszy odcinek kultowego już serialu Na Wspólnej. Okazało się, że perypetie bohaterów wzbudzają wielkie zainteresowanie widzów w całej Polsce, a serial otworzył drzwi do kariery wielu aktorkom i aktorom. Jedna z gwiazd serialu doświadczyła niestety ciężkich chwil. Jej półtoraroczny syn chorował na raka mózgu, a lekarze nie dawali mu żadnych szans.

Dramatyczne historie nie omijają gwiazd. Chociaż wydawać by się mogło, że gwiazdy z pierwszych stron gazet nie doświadczają trudnych chwil, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Dotkliwie przekonała się o tym Ewa Gorzelak, która dała się poznać szerzej publiczności jako Gabrysia z popularnego serialu Na Wspólnej.  

TVN: gwiazda Na Wspólnej walczyła o życie syna

Ewa Gorzelak była u szczytu popularności, gdy w jej życiu wydarzyła się wielka tragedia. U jego synka, Ryszarda zdiagnozowano nowotwór mózgu. Gwiazda zrezygnowała wówczas z udziału w serialu Na Wspólnej i zajęła się opieka nad maluszkiem. Chłopiec miał zaledwie półtora roku, a przed sobą całe życie. Lekarze nie dawali mu żadnych szans. 

W trudnych chwilach aktorkę wspierał ukochany mąż, Zbigniew Dziduch. Mężczyzna opiekował się ich starszym synem, Frankiem, gdy Ewa Gorzelak przebywała w szpitalu i walczyła o życie Rysia. Heroiczna walka trwała ponad dwa lata. Na szczęście chłopiec pokonał chorobę i dziś wiedzie szczęśliwe życie.

Walka o życie

Gwiazda serialu Na Wspólnej po trudach doświadczeń uznała, że chce pomagać innym chorym dzieciom i ich rodzinom. Założyła fundację, która wspiera dzieci, które zmagają się z nowotworami. Ewa Gorzelak została prezeską fundacji Nasze Dzieci, działającej przy Klinice Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. 

 Zapraszamy do przebywających w szpitalu dzieci znane osoby, mamy dogoterapię, a jesteśmy pierwszym oddziałem onkologicznym, który wpuścił psy na oddział. Pomagamy zbierać środki na wydatki związane z leczeniem. Jestem bardzo dumna z ogromnego placu zabaw, który wybudowaliśmy przy szpitalu – cytuje aktorkę portal pomponik.pl

Chociaż gwiazda doświadczyła wielu dramatycznych chwil w związku z chorobą ukochanego syna, nigdy nie straciła nadziei. Teraz jako prezeska fundacji może dodawać otuchy rodzicom chorych dzieci.

 – Jestem szczęśliwa. W życiu nie ma się co napinać, bo i tak płynie ono swoim strumieniem. Nigdy nie sądziłam, że będę prowadziła fundację. Nie wiem, do czego mnie to doprowadzi, ale w tej chwili czuję, że jestem w tym miejscu, w którym być powinnam i czuję się spełniona – dodała Ewa Gorzelak. 

Aktorka doskonale wie, co czują najbliżsi chorujących dzieci, bo sama przez to przeszła. Jak nikt inny potrafi nieść nadzieję chorującym, a przypadek jej syna pokazuje, że z walki z rakiem można wyjść zwycięsko. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

tvn
facebook.com @Ewa Gorzekal

TVN: gwiazda serialu Na Wspólnej przeszła trudne chwile.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułBarbara Kurdej-Szatan poprawiała maturę! Stres przeżywała dwa razy
Następny artykułMąż Kasi Smutniak zginął na jej oczach. Gwiazda bardzo długo dochodziła do siebie